Nowy numer 22/2023 Archiwum

Lublin Europejską Stolicą Młodzieży

Ceremonia otwarcia to wstęp do nadchodzących wydarzeń i jednocześnie podsumowanie dotychczasowych działań na rzecz młodych w mieście nad Bystrzycą.

Uroczystej ceremonii inauguracji Europejskiej Stolicy Młodzieży towarzyszył kilkudniowy festiwal wydarzeń, w tym prezentacje twórczości młodych, spektakle, koncerty i warsztaty.

- Jako Europejska Stolicy Młodzieży Lublin 2023, podkreślamy szczególną rolę młodzieży w obecnym i przyszłym życiu Lublina. Jej energia i zapał są warunkiem koniecznym harmonijnego rozwoju miasta, uwzględniającego dobro wielu różnych grup społecznych - powiedział Krzysztof Żuk, prezydent miasta.

Ceremonia otwarcia to wstęp do nadchodzących wydarzeń i jednocześnie podsumowanie dotychczasowych działań na rzecz młodych w mieście nad Bystrzycą. Lublin jest pierwszym miastem w Polsce, które zdobyło tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży, a osoby w wieku do 30. roku życia stanowią 35 proc. jego społeczności. Potencjał akademicki Lublina przyciąga studentów z Polski oraz z zagranicy. Miasto znajduje się na pierwszym miejscu w kraju pod względem poziomu umiędzynarodowienia szkół wyższych z liczbą 8,5 tys. studentów, którzy pochodzą ze 110 krajów świata. W Lublinie z okazji ESM ma zwiększyć się liczba otwartych i bezpiecznych przestrzeni młodzieżowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast