Nowy numer 22/2023 Archiwum

Droga Krzyżowa w intencji uzależnionych ulicami Starego Miasta

Co roku w Wielkim Poście ulicami lubelskiej Starówki idzie droga krzyżowa Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, by mdlić w sposób szczególny za uzależnionych i ich bliskich. W tym roku modlitwa ta odbędzie się 24 marca.

Już od ponad 20 lat po lubelskiej Starówce w jeden z piątków Wielkiego Postu idzie Droga Krzyżowa w intencji uzależnionych, ich rodzin i bliskich. Ci, którzy zdecydowali się podpisać Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, polegającą m.in. na abstynencji od alkoholu, chcą wspierać tych, którzy uwikłali się w różne uzależnienia, ale chcą też być po prostu wolni.

– Nie chodzi tylko o to, by nie pić. Chodzi też o to, by nie stawiać alkoholu, nie kupować go i nim nie częstować. Krucjata pomaga stać się człowiekiem wolnym od różnych nałogów i jest ofiarą złożoną Bogu w intencji tych, którzy mają problem z jakimś zniewoleniem – mówi Małgorzata Klejszmit z lubelskiej Diakonii Wyzwolenia Ruchu Światło–Życie.

Okazuje się, że drogi do krucjaty są bardzo różne. Jedni podpisują deklarację w konkretnej intencji kogoś uzależnionego, inni ofiarują swoją abstynencję Bogu bez wskazania na coś, czy kogoś szczególnego. Wszyscy są zgodni co do tego, że krucjata przede wszystkim im przyniosła pokój, a komu pomogła jeszcze, wie Pan Bóg.

Co roku do krucjaty przystępuje w naszej diecezji ponad 100 osób. To głównie ludzie młodzi, którzy, wbrew opinii świata, chcą w ten sposób dać świadectwo wiary i wesprzeć potrzebujących.

Do wspólnej modlitwy w intencji uzależnionych zaproszony jest każdy. W tym roku Droga Krzyżowa ulicami Starówki odbędzie się w piątek 24 marca 2023 o godz. 17.00. Początek przy katedrze Lubelskiej. Po zakończeniu modlitwy wspólna Eucharystia o godz. 19.00 w archikatedrze. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast