Nowy numer 22/2023 Archiwum

Dołącz do akcji "Twój dar serca dla hospicjum"

W ciągu poprzednich edycji udało się zebrać 1,146 mln zł. Taką kwotą do tej pory uczniowie z Lubelszczyzny wsparli Hospicjum im. Małego Księcia.

Mają kilka albo kilkanaście lat. Wiedzą jednak, że wokół nich są dzieci, które nigdy nie pójdą już do szkoły, które zmagają się z nieuleczalną chorobą. Dlatego co roku włączają się w pomoc lubelskiemu hospicjum. Chodzi przede wszystkim o poprawę jakości życia podopiecznych placówki.

- Pieniądze, które zbierają uczniowie ze szkół województwa lubelskiego, przeznaczone są na zakup leków i sprzętu medycznego dla dzieci zarówno w opiece domowej, jak i tych przebywających na oddziale stacjonarnym naszego hospicjum - mówi o. Filip Buczyński, prezes lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia. - Część z zebranych datków wydajemy też na naprawę sprzętu oraz pomoc socjalną - dodaje. - Do tej pory, jak podliczyłem, dzieciom udało się zebrać 1,146 mln zł. To dla nas wielkie wsparcie.

Cała idea akcji, którą przeszło 10 lat temu wymyśliła ówczesna szkoła im. Jana III Sobieskiego (dziś sztab akcji znajduje się w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego przy al. Racławickich 17), polega na tym, że młodzież lubelskich placówek edukacyjnych organizuje różnego rodzaju wydarzenia, np. aukcje prac plastycznych, imprezy sportowe, dyskoteki czy kiermasze, w czasie których zbierane są pieniądze na wsparcie dzieci przebywających pod opieką hospicjum.

Choć to akcja charytatywna i służy chorym dzieciom, jej idea pomaga także tym, którzy pomagają. Jak mówi główna koordynatorka akcji - Agata Łaguna, psycholog z LO im. Kazimierza Wielkiego - młodzi ludzie nie tylko dają wsparcie chorym rówieśnikom, ale sami stają się dzięki temu lepsi.

Żeby szkoła mogła wziąć udział w akcji, wystarczy zgłosić się do sztabu po materiały - puszki i plakaty informacyjne. Wszystkich dodatkowych informacji udziela A. Łaguna pod nr. tel.: 888 979 525 lub mailowo: laguna.aga@interia.pl.

Akcja potrwa do połowy maja, a w czerwcu odbędzie się koncert podsumowujący całą inicjatywę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast