Nowy numer 22/2023 Archiwum

Droga Krzyżowa na Majdanku - zaproszenie

Idą z krzyżem pośród baraków obozu koncentracyjnego na Majdanku, słuchają świadectw byłych więźniów i modlą się o to, by nigdy więcej człowiek człowiekowi nie był katem. Młodzi zapraszają na Drogę Krzyżową w byłym obozie zagłady.

Będzie to już XXIII Droga Krzyżowa na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 31 marca o godz. 18.00.

Hasłem tegorocznej modlitwy będą słowa Psalmu 82 „Ja rzekłem: bogami jesteście”, które przypominają o godności każdego człowieka stworzonego na obraz Boży, która kiedyś w obozie, ale i dzisiaj przez niektórych bywa deptana.

Organizatorami nabożeństwa są: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Centrum Duszpasterstwa Młodzieży oraz Państwowe Muzeum na Majdanku.

Modlitwa rozpocznie się przy Pomniku Bramie. Następnie uczestnicy tradycyjnie przejdą, słuchając pieśni oraz rozważań opartych o dramatyczne wspomnienia byłych więźniów obozu koncentracyjnego z Majdanka. Wydarzenie zakończy się uroczystym błogosławieństwem księdza arcybiskupa.
W tym roku głównym wątkiem będzie zjednoczenie w cierpieniu, które może dotknąć każdego niezależnie od pochodzenia, sytuacji życiowej, czy wieku.

- Konkretnym wyrazem naszej solidarności będzie prowadzenie rozważań w języku polskim i ukraińskim. Dlatego pragniemy, by to zaproszenie dotarło do wszystkich diecezjan, a szczególnie do tych, którzy przyjęli uchodźców z Ukrainy do swoich domów, abyśmy mogli spotkać się razem z nimi na wspólnej modlitwie o pokój - zapraszają organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast