Nowy numer 22/2023 Archiwum

Gry bez prądu ciągle na topie

Przed nami planszówkowe szaleństwo. W kwietniu w hali Targów Lublin zagości pierwsza edycja 3k6 Festiwalu Gier. Takiej imprezy w naszym regionie jeszcze nie było.

Wydarzenie zaplanowano na 22 i 23 kwietnia. - Mam nadzieję, że ten festiwal stanie się największym świętem gier planszowych we wschodniej Polsce - mówi Antoni Merkun, współorganizator wydarzenia. 

Impreza skierowana jest dla rodzin z dziećmi zarówno z Lubelszczyzny, jak i z całej Polski, dla młodzieży, studentów i wszystkich tych, którzy kochają gry bez prądu. Podczas  dwóch dni, oprócz games roomu, na uczestników będą czekać turnieje, sesje RPG, spotkania z gośćmi, stoiska wydawnictw growych oraz dodatkowe atrakcje.

- Chcemy, aby naszymi odbiorcami byli zapaleni gracze gier planszowych i gier RPG, ale też osoby, które grają jedynie od czasu do czasu lub chcą dopiero zacząć grać - tłumaczy A. Merkun.  - 3k6 Festiwal Gier to wydarzenie idealne dla rodzin, zapalonych graczy, ale nie tylko. Każdy, kto gra w planszówki tylko od czasu do czasu lub dopiero chce je poznać, to również świetnie się tutaj odnajdziecie - zachęca.

Podczas wydarzenia 3k6 chętni powalczą m.in. o Puchar Lubelszczyzny w Neuroshimę Hex. Nie zabraknie także gości i prelegentów. Pojawią się m.in. Grzegorz Olifirowicz - trener, przedsiębiorca, grywalizator i nauczyciel akademicki, związany z branżą gier od 2015 r. Agata Wiatr - animatorka kultury, youth workerka, Michał Sieńko - współzałożyciel wydawnictwa Fabryka Gier Historycznych, pomysłodawca i prezes Fundacja Animatorów i Twórców Kultury TRACH. Autor i współautor wielu gier planszowych. Obecni będą także autorzy “Bloga na wolny czas” i wielu innych pasjonatów gier planszowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast