Nowy numer 22/2023 Archiwum

Niedziela Palmowa i warsztaty wielkanocne w skansenie

Dawne tradycje są wciąż żywe dzięki zachowywaniu ich i pokazywaniu przez Muzeum Wsi Lubelskiej. Czas przygotowania do Wielkanocy to kolejna okazja by zobaczyć, jak niegdyś bywało.

W niedzielę 2 kwietnia Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do wspólnego świętowania Niedzieli Palmowej. Obchody zainauguruje tradycyjnie procesja z palmami i nabożeństwo, a cały dzień będzie wypełniony rozmaitymi aktywnościami związanymi z wielkanocnymi tradycjami.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 warsztatami z robienia palm, które będzie można poświęcić podczas uroczystej Mszy św. z procesją. Po nabożeństwie będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach robienia pisanek metodą wydrapywania i techniką batikową oraz ponownie w warsztatach z robienia palm. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy.

Tego dnia będzie okazja nie tylko do zobaczenia wielkanocnych wystrojów chałup, ale też wejścia do wybranych wnętrz z przewodnikiem i wysłuchania opowieści o dawnych zwyczajach (o 11.30 i 13.00).

Przez cały czas trwania wydarzenia na muzealnym rynku będzie trwał Jarmark Wielkanocny, a w Ratuszu z Głuska będzie dostępna wystawa pokonkursowa IV Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną.

Niedziela Palmowa i warsztaty wielkanocne w skansenie  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast