Nowy numer 22/2023 Archiwum

"Wykupieni", czyli przygotowanie do świąt Wielkiejnocy

Zespół Gospel Rain zaprasza na dwa muzyczne wydarzenia w ramach wielkopostnej trasy koncertowej.

Nowy projekt akustyczny stworzony przez Gospel Rain na okres Wielkiego Postu nosi nazwę "Wykupieni".

- Jako zespół znany z szerokiego brzmienia koncertowego, tym razem sięgniemy do znacznie bardziej delikatnych brzmień, adekwatnych do tego czasu refleksji - mówi Grzegorz Głuch, lider zespołu. 

W programie koncertów znajdą się głównie autorskie piosenki Gospel Rain, wśród nich nowe kompozycje "Blizna" oraz "Pojutrze", jakie po raz pierwszy wybrzmią w wersjach live. 

Muzycy zaśpiewają także dobrze już znane utwory pochodzące ze wszystkich płyt zespołu, wykonane jednak w nowych akustycznych aranżacjach. Pośród nich znajdzie się wyjątkowy utwór "Korzeń", inspirowany wstrząsającym opisem męki Pańskiej zawartej w rozdziale 53 Księgi Izajasza.

W specjalnych opracowaniach pojawią się także znane pieśni wielkopostne i pasyjne, śpiewane przez wiele pokoleń Kościoła. - Nasze koncerty będą przestrzenią przenikających się barw muzyki, słowa, świadectw i improwizacji, a sam projekt jest opowieścią o drodze wyrwania każdego człowieka z niewoli i grzechu, jakiego dokonał Chrystus przez śmierć krzyżową - zaznacza G. Głuch. - Inspiracją projektu stały się słowa proroka Izajasza: "Nie lękaj się, bo Cię wykupiłem, wezwałem cię po imieniu, tyś moim" (Izajasz 43,1). 

Koncerty odbędą się 1 kwietnia w Kraśniku w parafii Matki Bożej Bolesnej o godz. 19 oraz 2 kwietnia w kościele pw. św. Piotra Apostoła również o godz. 19. 

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu województwa lubelskiego w ramach programu "Warto być Polakiem”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast