Nowy numer 39/2023 Archiwum

Proboszcz ze Świdnika nagrywa płytę z zespołem Rewelersi

Ks. Andrzej Krasowski z parafii NMP Matki Kościoła w Świdniku przed szeroką publicznością w roli wokalisty zadebiutował rok temu.

Jego wyjątkowy, niski, głęboki głos znają parafianie, ale również ci, którzy co roku razem z nim pielgrzymują od lat na Jasną Górę. Rok temu, podczas wydarzenia pod hasłem: "Świdnik uwielbia", ks. Andrzej oficjalnie zadebiutował na scenie. - Chodziło o to, by pokazać głosy Świdnika - opowiada. - Muzycy, którzy pilotowali tę sprawę, dopasowywali osoby do konkretnych piosenek. Stwierdzili, że dobrze by było, żebym i ja wystąpił. Dopasowali mnie do utworu Louisa Armstronga "What a Wonderful World".

Ksiądz Andrzej śpiewa, jak mówi, odkąd pamięta. I choć w seminarium nie należał do żadnego chóru, zaraz po święceniach stał się najpierw opiekunem scholi, a później współtworzył męski chór.

Z muzykami z zespołu Rewelersi duszpasterz zna się od dawna. Piotr Jankowski i Sławomir Flis od lat razem ze świdnicką "trzynastką" chodzą na pielgrzymki. - Świetnie animują naszą grupę i potrafią sprawić, że droga się nie dłuży - mówi ks. Andrzej. - Kiedyś opowiadałem im o swojej przygodzie muzycznej. Wspomniałem też, że fajnie by było zostawić po sobie ślad w postaci piosenek, które towarzyszyły mi w czasie drogi kapłańskiej. Podchwycili pomysł.

Na następne spotkanie ks. Andrzej przygotował listę 20 swoich ulubionych piosenek. Muzycy z listy ks. Andrzeja wybrali 12 utworów. Postanowili, że razem z proboszczem świdnickiej parafii nagrają płytę. Proces nagrywania trwa, ale jedna z piosenek od jakiegoś czasu jest już na wielu platformach muzycznych. - To "Modlitwa o pokój" - informuje ks. Andrzej.

Kiedy ukaże się cała płyta, jeszcze nie wiadomo, ale wiadomo, że we wszystkich utworach pojawi się głos ks. Krasowskiego. - Nie każdą piosenkę śpiewam od początku do końca, ale jestem takim motywem przewodnim - śmieje się duszpasterz. - Już za kilka dni wchodzimy na nagrywanie kolejnego utworu.

28 maja kolejne wydarzenie pod hasłem: "Świdnik uwielbia". Na scenie na pewno pojawi się Magda Anioł. Czy będzie można znowu usłyszeć proboszcza? Żeby się o tym przekonać, warto wziąć udział w modlitewnym projekcie.


Więcej w papierowym wydaniu "Gościa Lubelskiego" nr 19 na 14 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast