Nowy numer 22/2023 Archiwum

Zostań wolontariuszem, bo bez wolontariuszy nie będzie wczasorekolekcji w Dąbrowicy

To dzięki wolontariuszom każdego roku w Dąbrowicy mogą odpoczywać i pogłębiać swoją wiarę ludzie z niepełnosprawnościami.

Trudno wyobrazić sobie wakacje bez obecności osób z niepełnosprawnościami w Domu Spotkania w Dąbrowicy. Przyjeżdżają tu zarówno z okolic Lublina, jak i z odległych miejscowości, często także spoza diecezji.

- Większość z nich to osoby niepełnosprawne fizycznie. Chcą tu przyjeżdżać, bo mają świadomość, że to nie tylko rehabilitacja, że to nie kolejne kursy czy szkolenia, ale przede wszystkim czas wzrastania i bycia ze sobą i wspólnej modlitwy, która jest dla nich ważna - mówi ks. Bogusław Suszyło, archidiecezjalny duszpasterz osób niepełnosprawnych.

W tym roku rekolekcje odbywać się będą w dwóch turnusach: od 5 do 14 lipca i od 17 do 27 lipca. Do zostania wolontariuszem zaprasza ks. Tomasz Niedziałek, zaangażowany w organizację wczasorekolekcji oraz Michał Woźniak, jeden z uczestników spotkań. - Bardzo was potrzebujemy. Potrzebujemy waszych rąk, nóg i otwartych serc - mówi Michał. 

Zapisy prowadzone są przez link Wolontariat w Dąbrowicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast