Nowy numer 22/2023 Archiwum

Karolina ma 11 miesięcy. Zmaga się z ciężką chorobą

Dziecko zostało zakwalifikowane do operacji, ale na drodze do lepszego życia stoją już tylko pieniądze.

Karolina urodziła się z ciężką, złożoną wadą serca - zespołem Ebsteina. Istotę tej choroby stanowi nieprawidłowa budowa zastawki trójdzielnej, polegająca na przemieszczeniu przegrodowego i tylnego płatka w dół w kierunku prawej komory. Pół swojego krótkiego życia spędziła w szpitalu.

- Dziecko ma już za sobą dwie bardzo poważne operacje kardiologiczno-chirurgiczne i kilka innych zabiegów. Niestety, dalsze możliwości leczenia w Polsce ograniczają się do leczenia paliatywnego, dlatego Karolina musi pojechać do USA, gdzie w Pittsburgu lekarze zoperują jej serce. Operacja ta jest uznawana za „złoty standard” w leczeniu zespołu Ebsteina, dlatego to dla niej ogromna szansa. Co ważne, Karolina została zakwalifikowana do tej operacji. Na drodze do lepszego życia stają już tylko pieniądze - informują organizatorzy zbiórki na pomoc w leczeniu dziecka

Koszt operacji, transportu w asyście medycznej, dalszego leczenia i rehabilitacji został oszacowany na 1,3 mln zł. Część kwoty udało się już zebrać, ale to jedynie kropla w morzu. Dlatego rodzice Karoliny proszą o pomoc w dalszym leczeniu ich córki. Zbiórkę na leczenie Karoliny prowadzi Caritas Archidiecezji Lubelskiej TU.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast