Nowy numer 22/2023 Archiwum

Opóźnienie budowy dworca metropolitalnego

Aż o 49 mln zł wzrośnie cena kluczowej dla miasta i regionu inwestycji, jaką jest budowa dworca metropolitalnego w Lublinie.

Od wielu miesięcy toczyły się rozmowy Urzędu Miasta z firmą Budimex, która jest wykonawcą inwestycji. Miasto zgodziło się na waloryzację wynagrodzenia wykonawcy. Opóźnienie budowy wynosi ponad rok, szacuje się, że dworzec będzie działał dopiero na początku przyszłego roku.

- Obowiązująca umowa z firmą Budimex swoim zakresem obejmuje budowę budynku dworca wraz z placem peronów odjazdowych i przyjazdowych, przebudowę pl. Dworcowego oraz przebudowę sąsiadujących dróg - ul. Dworcowej, Młyńskiej, 1 Maja, Pocztowej oraz Gazowej, a także ronda Sportowców. Jej aktualna wartość wraz z aneksami to ponad 252 mln zł. Budowa Dworca Metropolitalnego wraz z przebudową układu komunikacyjnego w jego rejonie to najważniejszy komponent projektu Zintegrowane Centrum Komunikacyjne dla Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to prawie 340 mln zł, z czego blisko 194 mln zł stanowi dofinansowanie z UE - informuje Katarzyna Duma z lubelskiego ratusza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast