Nowy numer 38/2023 Archiwum

Od domu do domu

Przez dwa dni będą głosili słowo Boże i mówili, że Pan Bóg żyje. 250 ewangelizujących odwiedzi chełmskie rodziny.

Czy uda im się przekonać niewierzących, wątpiących i tych, którzy o Panu Bogu zapomnieli, że On jest i ciągle na nich czeka? − Wiemy, że to nie będzie łatwe − mówi główny organizator wydarzenia pod hasłem „Ewangelizacja Chełma”, dyrektor Chełmskiego Centrum Ewangelizacji ks. Paweł Głofit. − Ale zależy nam na tych wszystkich ludziach, którzy gdzieś się pogubili, odeszli od wiary. Tych jest niestety zdecydowana większość. Wszystko, co Kościół robi, co my jako szkoła ewangelizacji robimy, skierowane jest do tych ludzi, którzy do kościoła przychodzą. Teraz szukamy sposobu, by dotrzeć do tych, których w Kościele nie ma. Jedynym jest po prostu wyjście do nich, tak jak kiedyś robili to apostołowie.

Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprosiło do pomocy ewangelizatorów z całej Polski, różne grupy i wspólnoty. − To ludzie z Lubelszczyzny, ale też z Nowej Soli, Skierniewic, wspólnota Galilea, która ma swoich ewangelizatorów rozsianych w różnych miejscach kraju. Będzie także LSM Miriam oraz nasza chełmska szkoła − wylicza ks. Paweł. − Ewangelizacja Chełma będzie zwieńczeniem naszej szkoły ewangelizatora, w której zajęcia trwały cały rok. Uczestnicy ekipy ewangelizatorów przyjadą do każdej chełmskiej parafii 3 czerwca. Tam zostaną podzieleni na grupy dwuosobowe i po rozesłaniu pójdą ze słowem Bożym i z identyfikatorem na wyznaczone przez każdego proboszcza ulice. − Będą chodzić od drzwi do drzwi i dawać świadectwo, jak Bóg działa w ich życiu − mówi ks. Paweł. − Będą modlić się za ludzi i z ludźmi, pokazując, że Pan Bóg żyje. Będą też zapraszać wszystkich na wspólne wydarzenie, które odbędzie się wieczorem 3 czerwca w bazylice Narodzenia NMP na Górce. To będzie wspólna Msza św. pod przewodnictwem bp. Artura Ważnego, a po niej uwielbienie i koncert ewangelizacyjny, który poprowadzi zespół Mocni w Duchu.

Ewangelizatorzy pozostaną w parafiach, które będą ich gościć, a w niedzielę 4 czerwca razem z wiernymi wezmą udział w Mszach św. sprawowanych w poszczególnych kościołach. Między nabożeństwami będą się modlić z wiernymi. Do każdej parafii przybędzie też duszpasterz, który tego dnia będzie głosił słowo Boże w trakcie Mszy św. − Wierzymy, że to przyniesie konkretne owoce, choć dla ewangelizatorów, szczególnie tych, którzy dopiero kończą szkołę ewangelizatora, to niełatwe zadanie − stwierdza ks. Gołofit. − Wierzymy jednak, że dzięki ich odwadze uda się przyprowadzić do Kościoła ludzi, którzy do tej pory mieli do niego daleko. A może nawet wstąpią do jakiejś wspólnoty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast