Nowy numer 39/2023 Archiwum

Kilometry dla dzieci z hospicjum

Dawid Oleszko wyruszył Głównym Szlakiem Beskidzkim, by wesprzeć podopiecznych lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Dawid do przejścia samotnie ma ponad 500 km, przez 10 pasm górskich, trzy województwa oraz cztery parki narodowe: Bieszczadzki, Magurski, Gorczański i Babiogórski. Planuje tego dokonać w czasie poniżej 16 dni. Jest to najdłuższy szlak w polskich górach i biegnie najwyższymi partiami polskich Beskidów.

Celem wyzwania jest zebranie pieniędzy na wsparcie nieuleczalnie chorych dzieci objętych opieką Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. 

To już druga wyprawa Dawida, w czasie której zbiera pieniądze na pomoc dzieciom. W zeszły roku mężczyzna przeszedł tę samą trasę. Dokonał tego dokładnie w 16 dni. Tym razem chce zejść poniżej tego czasu. 

Poprzednio D. Oleszko zebrał 5400 zł. Tym razem sam pozyskał sponsorów, który płacą za każdy kilometr jego wędrówki.

Na portalu zrzutka.pl trwa też zbiórka założona przez hospicjum. Każdy może w ten sposób włączyć się w wyzwanie Dawida i wsparcie ciężko chorych dzieci. 

Zebrane pieniądze pozwolą na zakup sprzętu medycznego, który jest bardzo potrzebny w codziennej opiece nad małymi pacjentami.

Hospicjum ma pod swoją opieką 71 dzieci. Część z nich przebywa w hospicjum domowym na terenie całego województwa lubelskiego, część na oddziale stacjonarnym w Lublinie. Hospicjum ma też pod opieką dzieci ewakuowane z hospicjów z Ukrainy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast