Nowy numer 38/2023 Archiwum

Papieska parafia zaprasza do świętowania

Wokół budującego się kościoła Świętej Rodziny w Lublinie odbyło się w 1987 roku spotkanie z papieżem Janem Pawłem II, w którym uczestniczyło około miliona osób. Od tamtej pory każda rocznica tego wydarzenia jest okazją do wspomnień i świętowania.

Przez mieszkańców Lublina właśnie ten kościół na Czubach nazywany jest często papieskim. Wielu ma wspomnienia związane z wydarzeniami z 1987 roku i papieską wizytą w naszym mieście, stąd chętnie odwiedza kościół Świętej Rodziny, uczestnicząc w licznych wydarzeniach, jakie parafia organizuje.

Także w tym roku każdy może czuć się zaproszony do uczczenia 36. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Lublinie.

Od 5 czerwca trwają w parafii Dni Rodziny. Przed wiernymi jeszcze w Boże Ciało nocna adoracja i o godz. 24.00 – Msza św. sprawowana przez Księży Rodaków.

9 czerwca 2023 r. (piątek)

• Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 12.00 – słowo Boże głosi ks. prof. Mirosław Brzeziński – KUL.

• Uroczysta Msza św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem arcybiskupa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

• 19.30 – koncert papieski: Jan Paweł II – Naród istnieje „z kultury” i „dla kultury”.
Wystąpią: Alicja Węgorzewska, Olga Bończyk, Bogdan Kierejsza, Robert Grudzień, Yulia Sharovska

W dniu 22 sierpnia 2017 r., w odpowiedzi na prośbę skierowaną przez księdza arcybiskupa Stanisława Budzika, Penitencjaria Apostolska wydała dekret stanowiący, iż odtąd corocznie w lubelskim kościele parafialnym pod wezwaniem Świętej Rodziny w dniu 9 czerwca (w podwójną rocznicę: wizyty św. Jana Pawła II w roku 1987 oraz dedykacji kościoła parafialnego w roku 2017) osoby, które nawiedzą ten kościół i będą w nim uczestniczyć we Mszy św., w nabożeństwie do św. Jana Pawła II lub same pobożnie będą się tam modlić, będą mogły uzyskać odpust zupełny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast