Ponad 2000 m kw. nowej przestrzeni udostępnia zwiedzającym Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. To dwie oficyny, stajnia i teatralnia z adaptacją na cele kulturowe i turystyczne.
Dzięki remontowi, jaki przeszły obiekty w Kozłówce, muzealna oferta została znacznie rozszerzona.
- Przygotowaliśmy 8 nowych ekspozycji, 125 plansz wystawowych, 28 aplikacji multimedialnych, 3 gry interaktywne oraz opracowano dodatkowe tematy zajęć edukacyjnych. Zarówno wystawy, jak i oferta edukacyjna ściśle związane są z wartościami, których nośnik stanowi historia rodu Zamoyskich. Historia ta łączy się jednocześnie z nową ekspozycją „Socrealizm. Galeria sztuki”, która pokazuje różne oblicza twórczości, podporządkowanej doktrynie socrealizmu - wyjaśniają pracownicy muzeum.
Kolejna atrakcja nosi tytuł „Rodzinny album”. To wystawa zabytkowej fotografii ze zbioru Konstantego Zamoyskiego, powiązana z genealogią rodu. Archiwalne zdjęcia można obejrzeć w fotoplastykonie, pulpicie interaktywnym i na planszach z poszczególnymi gałęziami rodu. W zaaranżowanym atelier wyeksponowano też dawne sprzęty i akcesoria fotograficzne.
Muzeum zaprasza także do oglądania ekspozycji „Lapidarium”, która przybliża funkcjonowanie dawnej siedziby arystokratycznej dzięki wystawom planszowym i artefaktom oscylującym wokół tematów dawnego wystroju architektonicznego, wyposażenia kuchni i spiżarni, instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz systemów grzewczych, w tym odkrytego podczas remontu kotła zasilającego ogrzewanie kaplicy.
Historię zespołu pałacowo-parkowego w Kozłówce, poprzez projekcję filmową z wideomappingiem, trzy aplikacje i grę interaktywną, przedstawia wystawa multimedialna „Kozłówka na osi czasu”.
Turyści zaproszeni są także na drugą odsłonę kozłowieckich zbiorów sztuki socrealistycznej, w budynku dawnej stajni remontów (koni hodowanych dla wojska), która ukazuje dorobek twórczy polskich artystów tego okresu w nowoczesnej formule, wzbogaconej multimedialnymi aplikacjami i prezentacjami materiałów archiwalnych, filmowych, graficznych i fotograficznych.
Nowe ekspozycje powstały dzięki realizacji projektu: „Przebudowa, rewitalizacja i konserwacja budynków zespołu pałacowo-parkowego w Kozłówce z adaptacją na cele kulturowe i turystyczne”, którego celem jest zachowanie i ochrona przed degradacją materialnego dziedzictwa kulturowego oraz zakończenie, trwającego blisko 40 lat, procesu rewaloryzacji zabytkowego założenia pałacowo-parkowego w Kozłówce – siedziby Muzeum.