Nowy numer 38/2023 Archiwum

Wakacje ze Świętym Mikołajem. Już dziś pierwszy pokaz filmowy w plenerze

6 lipca startuje kino letnie przy parafii św. Mikołaja w Lublinie. To wyjątkowa okazja, by w dobrym towarzystwie obejrzeć film "Opiekun".

Wakacje ze Świętym Mikołajem to inicjatywa parafii noszącej wezwanie człowieka, który - jak mówi ks. Piotr Kawałko, proboszcz parafii - był najlepszym wychowawcą i nauczycielem. Pokazywał, jak mamy żyć i jak sobie radzić z trudnościami.

- Wychodząc z założenia, że żyjemy w cywilizacji obrazkowej, postanowiliśmy zaprosić rodziny z dziećmi do przeżycia wspólnie dobrych chwil przy oglądaniu mądrych i wartościowych filmów - mówi ks. Kawałko. - Dziś ewangeliczne treści często nam umykają, są zagłuszane przez antywartości. Dlatego my chcemy, idąc za przykładem naszego patrona, proponować coś, co człowieka poruszy i zmusi do zastanowienia się nad swoim życiem.

Cała inicjatywa pod hasłem: "Wakacje ze Świętym Mikołajem" rozpoczęła się 2 lipca przy terenach zielonych parafii. Pierwsze spotkanie miało charakter muzyczny. Wszystkie następne, które zaplanowano co dwa tygodnie w czwartek, będą spotkaniami filmowymi.

- Zapraszamy na godz. 20.30 rodziny z dziećmi. Mamy przygotowane miejsca siedzące, ale zachęcamy, by na wszelki wypadek przynieść ze sobą coś do siedzenia - mówi ks. Piotr.

Pierwszym filmem, który będzie można obejrzeć w letnim kinie św. Mikołaja, będzie obraz Dariusza Reguckiego "Opiekun".

Następne projekcje zaplanowano:

20 lipca - "Prorok"

3 sierpnia - "Bóg nie umarł"

17 sierpnia - "Czyściec"

Na koniec wakacji - 25 sierpnia - odbędzie się muzyczny festyn.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast