Nowy numer 39/2023 Archiwum

Nowy proboszcz w Jastkowie

Uroczyście wprowadził nowego proboszcza do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jastkowie 16 lipca abp Stanisław Budzik.

Ksiądz Paweł Bartoszewski objął oficjalnie urząd proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jastkowie. Podczas uroczystej Mszy św. oficjalnie wprowadził ks. Pawła abp Stanisław Budzik.

To pierwsza placówka ks. Pawła, w której podejmuje on posługę proboszcza parafii. Dla wspólnoty wiernych ten rok jest szczególny, gdyż 26 sierpnia przypada dokładnie 90 rocznica konsekracji kościoła parafialnego, której dokonał bp Marian Fulman.

- To okazja do dziękczynienia za minione lata, które w tym miejscu gromadziły na modlitwie kolejne pokolenia. Jako wotum wdzięczności za 90 lat istnienia parafii, chcemy nad wejściem do kościoła umieścić witraż z wizerunkiem Patronki naszej parafii. Witraż ten zostanie z czasem przeniesiony do nowego kościoła - mówi nowy proboszcz.

Przed nim i całą wspólnotą wiernych staje zadanie budowy nowej świątyni. Obecny kościół jest drewniany i za mały na potrzeby wiernych. Od dawna planowano budowę nowego kościoła jednak do tej pory nie udało się zacząć konkretnych działań. Ks. Paweł zawierza to planowane dzieło Matce Bożej i ma nadzieję, że za 10 lat, kiedy wspólnota będzie świętować 100 lecie parafii, uda się wejść do nowego kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast