Nowy numer 20/2024 Archiwum

W ramach tegorocznego Carnavalu Sztukmistrzów przygotowano niemal 100 wydarzeń

Tegoroczna 14. edycja Carnavalu Sztukmistrzów odbędzie się w Lublinie od 27 do 30 lipca.

Carnavalu Sztukmistrzów to niemal 100 wydarzeń

Uczestników Carnavalu czekają pokazy uliczne, warsztaty, spektakle w namiocie cyrkowym, występy buskerów i koncert, które tradycyjnie będą się odbywać na lubelskich ulicach i placach. W programie wydarzenia znajdują się także specjalne wydarzenia towarzyszące. Zaplanowano m.in. wystawę „Cyrkowe ID”, inspirujące dyskusje, a także otwarte warsztaty slackline'u.

- Tegoroczna edycja Carnavalu Sztukmistrzów to około 100 punktów programu. Jak co roku, uczestnicy Festiwalu mogą liczyć na spektakularne widowiska na ulicach Lublina, popisy buskerów i slacklinerów chodzących na taśmach pomiędzy zabytkowymi budynkami miasta. Podczas wydarzenia nie zbraknie również wydarzeń towarzyszących, które z całą pewnością urozmaicą cztery festiwalowe dni - tłumaczą organizatorzy.

- Z myślą o dzieciach organizatorzy przygotowali specjalne Miasteczko Cyrkowe FrikArt na placu Litewskim. Najmłodsi będą mieli okazję nauczyć się tajników sztuki cyrkowej, m.in. żonglerki, chodzenia na szczudłach i po linie - dodają. Więcej szczegółów TU.

- Istotą Carnavalu jest zabawa. Zabawie od zawsze towarzyszy sztuka ludyczna. Poprzez jej aktualne przejawy - nowy cyrk i buskerstwo - otworzymy czas wspólnego święta. karnawał to okres, kiedy zwyczajowe prawa codzienności są zawieszane, a cały społeczny i kulturowy porządek ulega wywróceniu - informują Warsztaty Kultury. 

Czytaj także: Istotą tego wydarzenia jest zbliżanie ludzi

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy