Nowy numer 38/2023 Archiwum

Idę z Tobą - wesprzyj pielgrzyma

Na początku sierpnia wyruszy 45. Lubelska Pielgrzymka Piesza z Lublina na Jasną Górę. W tym roku pośród nowości jest możliwość przejścia tylko jednego etapu, a ci, którzy nie mogą iść osobiście, mogą swoje intencje powierzyć innym.

Fundusz "Idę z Tobą" działa od wielu lat. Zasada jest prosta: ten, kto nie może pójść, osobiście składa ofiarę, dzięki której pokrywane są koszty pielgrzymowania osób, które nie mogą sobie pozwolić na opłatę, a ci w zamian niosą do Matki Bożej powierzone intencje.

Od 27 lipca działa pod katedrą sekretariat pielgrzymkowy, gdzie można złożyć swoje intencje .

- Pomysł stworzenia funduszu "Idę z Tobą" zrodził się kilka lat temu z dwustronnej potrzeby. Często docierały do nas informacje, że ktoś z różnych powodów nie może pójść na pielgrzymkę, nie ma urlopu, ma problemy zdrowotne lub są inne przeszkody, ale bardzo mu zależy, by pomodlić się na Jasnej Górze. Z drugiej strony byli też tacy, którzy mogli pójść, ale finansowe kłopoty sprawiały, że nie wybierali się w drogę. Pomyśleliśmy więc, że te pierwsze osoby mogą przekazać intencje i złożyć ofiarę, opłacając koszty czyjejś pielgrzymki, a ten ktoś pójdzie z powierzoną mu intencją - wyjaśnia ks. Mirosław Ładniak, szef lubelskiej pielgrzymki.

W tym roku ułatwieniem dla tych, którzy nie mogą przejść całej trasy, jest możliwość etapowego pielgrzymowania.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pielgrzymów, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w całej pielgrzymce, wprowadzamy wariant pielgrzymowania pod hasłem „Ile możesz”. Codziennie z Lublina autokar będzie dowoził pielgrzymów na szlak pielgrzymkowy. Wieczorem będzie wracał do Lublina z tymi, którzy wcześniej zdeklarowali chęć powrotu - mówi kierownik pielgrzymki.

Szczegółowe informacje na stronie pielgrzymkowej.

Wyjście z Lublina zaplanowano 3 sierpnia po Mszy św. w archikatedrze lubelskiej o godzinie 8.30. Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w dwóch kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wcześniej, bo już 1 sierpnia, wyjdą w trasę pątnicy z Chełma. Z główną kolumną pielgrzymki połączą się 6 sierpnia w Annopolu. Wędrówka potrwa 12 dni. Do Częstochowy dotrą 14 sierpnia. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast