Nowy numer 48/2023 Archiwum

Nieoczywisty świat - wystawa fotografii

Galeria Ratusz zaprasza na wystawę fotograficzną "Nieoczywisty świat" autorstwa Roberta Ołdakowskiego. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do końca sierpnia.

Zaprezentowano na wystawie jest 40 zdjęć artysty wykonanych w technice podczerwieni. To efekt wieloletnich obserwacji i fotografowania architektury Lublina i innych miast oraz plenerów Polski. Jak sam autor wystawy podkreśla: „W świecie kolorowej, doskonałej technicznie fotografii cyfrowej, zdjęcia z wykorzystaniem tak zwanej bliskiej podczerwieni stanowią bajkową, surrealistyczną odskocznię dla oka i umysłu człowieka”.

Robert Ołdakowski jest z wykształcenia ekonomistą i elektronikiem, a jego pasją jest fotografia. Przygodę z tą dziedziną sztuki rozpoczął pod koniec lat 70. XX wieku. Jego działalność artystyczna skupia się głównie na fotografii krajobrazowej. Nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu poprzez fotomontaż, fotografię 3D, fotografię plenoptyczną, wieloobiektywową czy surrealistyczną. Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych oraz organizatorem licznych wystaw.

Wystawę „Nieoczywisty świat” można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy