Nowy numer 48/2023 Archiwum

Brat Szymon gościem Wąwolnicy Młodych

Dla wierzących i poszukujących, dla otwartych na słuchanie innych i spragnionych towarzystwa, ale także dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, czego w życiu chcą, i co lubią. Wąwolnica Młodych to spotkanie dla każdego.

Przy okazji uroczystości maryjnych w Wąwolnicy 2 i 3 września młodzi chcą pokazać młodym, jakie wartości są w życiu ważne.

Pomysł, żeby zorganizować Wąwolnicę Młodych, powstał w 2021 roku podczas SMALu i zrodził się w głowach członków wspólnoty KSM "Agnus Dei Wąwolnica".

- Wszystko zaczęło się od przygotowywania zwykłych tostów, którymi częstowaliśmy pielgrzymów przybywających do naszego sanktuarium w Wąwolnicy. Właśnie ta z pozoru niewielka czynność dała zalążek do większej akcji, jaką stała się Wąwolnicy Młodych - wyjaśnia Zuzanna Bieniek z KSM.

Inicjatywa powstała z chęci stworzenia przestrzeni dla młodych, zarówno wierzących, jak i poszukujących, bo każdy zostaje przyjęty w sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Pierwsza edycja spotkania przerosła oczekiwania, a entuzjazm i świadectwa uczestników skłoniły do organizacji kolejnych edycji. Z pomocą wąwolnickiemu oddziałowi KSM, od którego wszystko się zaczęło, przyszło Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, a kolejne spotkania to już nie tylko posiłek i możliwość rozmowy młodych z młodymi, ale obecność jakiegoś gościa. W tym roku będzie to kapucyn br. Szymon Janowski, który za swoją życiową dewizę przyjął zasadę „Głosić wszystkim, wszędzie i na wszystkie sposoby".

Brat Szymon gościem Wąwolnicy Młodych  

- Zapraszamy do nas nie tylko wspólnoty i nie tylko osoby wierzące, lecz także poszukujące swojego miejsca w Kościele, próbujące odnaleźć swoją wiarę. Podczas Wąwolnicy Młodych można pogłębić relację z Bogiem lub ją zbudować, dzielić się wiarą lub jej poszukiwać oraz zdobyć nową wiedzę. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie - zachęcają organizatorzy.

Hasło tegorocznej edycji: "Oto Matka twoja", podkreśla obecność Maryi jako Matki i Orędowniczki. To zachęta do zawierzenia się Jej opiece i modlitwy za Jej wstawiennictwem.

Młodzież zapytana, dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu, odpowiada: - Widok licznej grupy młodych ludzi w Kościele daje nadzieję na żywotność wspólnoty wierzących. Radość przybyłych stanowi motywację dla organizatorów. Świadectwa uczestników, takie jak historia maturzystki, która przybyła do Wąwolnicy w poszukiwaniu wsparcia na czas egzaminów, a wróciła umocniona duchowo, podkreślają wartość tej inicjatywy. Możliwość wspólnej modlitwy, uczestnictwa we wspólnocie oraz pogłębienia wiary stanowią wystarczające powody, by wziąć udział w Wąwolnicy Młodych i doświadczyć obecności Matki Bożej Kębelskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy