Nowy numer 48/2023 Archiwum

Maryjne uroczystości w archidiecezji lubelskiej

Początek września w naszej archidiecezji jest czasem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej oraz Matce Bożej Chełmskiej gromadzą wielu pielgrzymów. Do udziału w tych wydarzeniach zaprasza abp Stanisław Budzik.

 Drodzy Bracia i Siostry!

W Kościele Jezusa Chrystusa ważną rolę odgrywa cześć okazywana Matce naszego Pana i Matce Kościoła. Ona jest dla nas świetlanym przykładem pełnienia woli Boże, miłości do Chrystusa i otwierania się na natchnienia Ducha Świętego. Spieszymy do Jej sanktuariów rozsianych po całym świecie, także w naszej Ojczyźnie i w naszej Archidiecezji.

Jak co roku zapraszam Was do uczestnictwa we wrześniowych uroczystościach Maryjnych w Wąwolnicy i Chełmie oraz – w październiku – w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie.

Zachęcam do udziału w tradycyjnych pielgrzymkach pieszych do Wąwolnicy i do Chełma. W obu sanktuariach pobłogosławimy wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności dla Stwórcy za tegoroczne plony.

Zapraszam do pielgrzymowania także młodych, dla których w Chełmie i Wąwolnicy będą przygotowane przez duszpasterstwo młodzieży szczególne programy. Warto pogłębić radość wspólnoty w wierze Chrystusowego Kościoła, jakiej doświadczyliśmy podczas Światowych Dni Młodzieży i Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie.

Tegorocznym uroczystościom Maryjnym w Wąwolnicy w niedzielę, 3 września o godz. 12.00 będzie przewodniczył Biskup z archidiecezji Santa Cruz w Boliwii, Stanisław Dowlaszewicz.

W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 8 września o godz. 11.30, zgromadzimy się przed Bazyliką Mariacką na Górze Chełmskiej. Naszej modlitwie przewodniczył będzie Arcybiskup Józef Michalik, były wieloletni przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

W dniu 8 października, w niedzielę o godz. 12.00 spotkamy się w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie przy ul. Bursztynowej. Odpustowej Eucharystii będzie przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz, najważniejszy świadek pontyfikatu świętego Jana Pawła II.

W najbliższym czasie Archidiecezjalny Chór Pueri Cantores Lublinenses rozpoczyna kolejny rok formacji liturgiczno-muzycznej z panią Dyrygent Agnieszką Tyrawską-Kopeć. Zapraszam chłopców i mężczyzn do włączenia się w to dzieło, służące pięknu liturgii i wszechstronnemu rozwojowi śpiewaków. Szczegółowe informacje o naborze kandydatów można znaleźć na stronie: pcl.kuria.lublin.pl

Niech Duch Święty prowadzi nas wspólną drogą na spotkanie Chrystusa, którego odnajdujemy w ramionach Matki Bożej, czczonej w Wąwolnicy, Chełmie i w Lublinie.

Wszystkim z serca błogosławię

Wasz Biskup Stanisław

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy