Nowy numer 48/2023 Archiwum

W Lublinie startuje ogólnopolski Salon Maturzystów

5 września na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II nastąpi inauguracja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej dla maturzystów.

Kampania Salon Maturzystów Perspektywy 2023 adresowana jest do uczniów ostatnich klas szkół średnich i ma im pomóc w przygotowaniu się do matury i właściwym wyborze studiów.

- Matura to bardzo ważny moment w życiu młodego człowieka, wpisujący się w podążanie drogą edukacji, szczególnie poprzez studia wyższe. Elementem, który przybliży maturzystom obszar świata akademickiego, będzie Lubelski Salon Maturzystów Perspektywy 2023 - tak cel wydarzenia tłumaczy rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski, przewodniczący Komitetu Honorowego Lubelskiego Salonu Maturzystów.

W czasie Salonu, który w Lublinie odbędzie się w dniach 5-6 września w godz. od 9 do 15 zaplanowano: 

  • Wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat egzaminów maturalnych z języka polskiego, matematyki, języków obcych, WOS-u, chemii, geografii i innych (w Lublinie wykładowcami będą eksperci właściwej regionalnie OKE w Krakowie).
  • Wykłady nauczycieli egzaminatorów, aktywnych w mediach społecznościowych i na Youtubie (w Lublinie będzie to Izabela Kasperek, która prowadzi kanał Wiedza z Wami”).
  • Prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich miasta, w którym odbywa się Salon. 
  • Spotkania z przedstawicielami uczelni z innych miast Polski.

Żeby wziąć udział w spotkaniach z ekspertami, trzeba się zarejestrować na stronie Salon Maturzystów.

Podczas Salonu każdy zarejestrowany uczestnik odbierze nieodpłatnie (lub uzyska kod do e-booka) topową od 30 lat publikację Perspektyw, czyli Informator dla Maturzystów 2024. Można w nim znaleźć nie tylko niezbędne informacje o „nowej” maturze (czyli egzaminach w formule 2023 - harmonogram, porady związane z najważniejszymi przedmiotami maturalnymi itp.), ale też Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2023 i Ranking Kierunków Studiów (74 najpopularniejsze kierunki!) oraz informacje o szczegółowych zasadach przyjęć na wszystkie uczelnie w Polsce na rok akademicki 2024/2025. 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy