Nowy numer 48/2023 Archiwum

Sprawa między Bogiem i człowiekiem - katechezy dla dorosłych

To propozycja dla wszystkich osób, które są otwarte na słuchanie, być może odczuwają duchowy głód, ale także dla tych, którzy chcą odświeżyć swoją wiarę. Katechezy "Dekalog w świetle Ewangelii" są dla każdego.

Zaczęło się we Włoszech od pomysłu ks. Fabio Rosiniego, który miał przygotować młodych do bierzmowania. 

 W 1993 roku został poproszony o to, by zająć się nieznośną młodzieżą, która była przygotowywana do sakramentu bierzmowania. To wtedy zaczął myśleć o tym, co może im powiedzieć. Zaczął od źródła, czyli 10 przykazań, ale nauki oprał na historiach biblijnych i świadectwie własnego życia. Po pewnym czasie matki, które obserwowały zmiany, jakie niespodziewanie zachodziły w ich dzieciach, przyszły do ks. Rosiniego pytać, co takiego się wydarzyło, że zmieniło się zachowanie ich dzieci i postrzeganie świata. Wówczas ks. Fabio postanowił rozszerzyć swoje katechezy na wszystkich, którzy pragną czegoś więcej w sferze wiary. Dziś za jego przykładem katechezy w oparciu o przygotowane przez niego materiały głoszą kapłani w różnych krajach. Także w Lublinie będzie można je usłyszeć.

Sprawa między Bogiem i człowiekiem - katechezy dla dorosłych  

Ci, którzy chcą przeżyć spotkanie ze słowem Bożym poparte świadectwem, są zaproszeni do kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie (ul. Kunickiego 128), gdzie katechezy oparte na doświadczeniu ks. Rosiniego od 21 września we czwartki o 19.00 głosić będą ks. Sebastian Dec oraz s. Zuzanna Głasek, kapucynka NSJ, we współpracy z parafią NSJ i ks. Mirosławem Bieleckim z Ogniska Światła i Miłości w Łopocznie. Katechezy zostały zatytułowane "Dekalog w świetle Ewangelii".

Ks. Fabio Rosini to kapłan diecezji rzymskiej, urodzony w 1961 roku w rodzinie chrześcijańskiej, który jako młody człowiek przeżył głęboki kryzys wiary. Wyszedł z niego dzięki spotkaniu konkretnej rodziny chrześcijańskiej i zapragnął zostać kapłanem. Święcenia przyjął w 1991 roku i został wikarym w jednej z parafii rzymskich. W 1993 roku został poproszony, by zająć się młodzieżą, która była przygotowywana do sakramentu bierzmowania. To wtedy zaczął myśleć o tym, co może młodym powiedzieć. Zaczął od źródła, czyli 10 przykazań, ale nauki oparł na historiach biblijnych i świadectwie własnego życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy