Nowy numer 39/2023 Archiwum

Znowu będą "Rozpaleni"

Rok temu do Pliszczyna przyjechało ponad 1500 osób, które przygotowywały się do sakramentu bierzmowania. To było pierwsze takie wydarzenie w historii naszej archidiecezji. Duszpasterze ponownie zapraszają młodych, tym razem na Targi Lublin.

Rozpaleni 2023 to drugie diecezjalne spotkanie kandydatów do bierzmowania w archidiecezji lubelskiej. W tym roku odbędzie się w sobotę 23 września w Targach Lublin. 

Przygotowuje je Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Wydział do Spraw Wychowania Katolickiego.

Celem spotkania, jak informują organizatorzy, jest ukazanie młodego i radosnego Kościoła, któremu bardzo zależy na rozwoju zarówno intelektualnym, jak i duchowym młodzieży. W czasie spotkania chodzi o przedstawienie sensu bierzmowania oraz ewangelizację i zintegrowanie grup parafialnych przed rozpoczęciem roku formacyjnego. 

- Pragniemy, aby świadectwa młodych ludzi, modlitwa, konferencje i spotkanie z Duchem Świętym rozpaliły kandydatów na początku rocznego procesu przygotowania i pomogły otworzyć serca na dar spotkań, jaki został dla nich przygotowany w parafiach - wyjaśniają duszpasterze. 

Podczas wydarzenia konferencje wygłoszą: ks. bp Adam Bab oraz ks. Przemysław Kapała - znany z TikToka jako "FitPasterz". Poza prelegentami wystąpi także zespół Heres - Wyrwani z Niewoli - hip-hopowy duet, który dzieli się tym, jak Bóg zmienia ich życie. W międzyczasie o zabawę uczestników zadba znany z prowadzenia Balu Młodych Projekt Wodzirej i wielu innych gości.

Najważniejszym momentem będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, słowo ks. abp. Stanisława Budzika oraz błogosławieństwo na rozpoczynający się rok formacji. Między konferencjami pojawią się też świadectwa młodych osób i dobra zabawa.

Młodzi ludzie, którzy niedawno przyjęli sakrament dojrzałości chrześcijańskiej w swoich świadectwach odpowiedzą na pytania: czy napełnienie ogniem Ducha Świętego zmienia życie? Czy naprawdę i jak Ducha Święty żyje w ludziach po przyjętym sakramencie? Jaki głęboki jest sens współpracy z Duchem Świętym? Jakie owoce przyjętych darów mogą zaskoczyć młodych i pomóc im w codziennym życiu?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast