Lubelski Festiwal Nauki

"Nauka dla przyszłości" to hasło tegorocznego Lubelskiego Festiwalu Nauki. XIX edycja największego cyklicznego wydarzenia promującego naukę odbędzie się od 18 do 24 września w Lublinie.

Festiwal adresowany jest do szerokiego grona odbiorców: zarówno osób starszych, jak i młodszych. Poruszane zagadnienia związane są z najciekawszymi osiągnięciami nauki, a prezentowane projekty dotyczą tematów, które nie mogą być na co dzień realizowane w szkole ze względu na zaawansowane technologie i pokazy. Podczas pięciu festiwalowych dni odbędą się inicjatywy na lubelskich uczelniach i w instytucjach współtworzących wydarzenie. W sobotę (23 września), na Targach Lublin zaplanowano Lubelski Piknik Naukowy, gdzie w jednym czasie swoją akademicką ofertę prezentować będą wszyscy współorganizatorzy wydarzenia.

– Lubelski Festiwal Nauki to wyjątkowe przedsięwzięcie kulturalno-naukowe w Polsce. Wydarzenie z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników, a Miasto, doceniając akademicki charakter Lublina, chętnie włącza się w przygotowanie oferty programowej. W tym roku jako Europejska Stolica Młodzieży w sposób szczególny chcemy zaproponować inicjatywy skierowane do młodych odbiorców. Wśród naszych propozycji są m.in.: warsztaty przedsiębiorczości, praktyczne zajęcia informatyczne i programistyczne, wycieczki, czy spotkania w Ratuszu, przybliżające pracę samorządu. Jestem przekonany, że dotychczasowa współpraca między uczelniami a Miastem sprawi, że wydarzenie przyniesie nam wiele niezapomnianych wrażeń – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.festiwal.lublin.pl. Zapisy na poszczególne propozycje odbywają się poprzez specjalny formularz rejestracyjny dostępny online.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..