Nowy numer 39/2023 Archiwum

Krzyż znakiem, który łączy

Cząstka krzyża, na którym umarł Jezus, przechowywana przez lubelskich dominikanów, przyciąga tu ludzi. Szczególnie tych, którzy w swoim życiu niosą różne własne krzyże codzienności. Dziś wielkie święto, podczas którego Krzyż wyjdzie na ulice.

Uroczystość podwyższenia Krzyża, którą Kościół obchodzi 14 września, przyciąga wiernych do lubelskiej bazyliki ojców dominikanów, gdzie przechowywany jest fragment drzewa, na którym umarł Jezus.

Tradycją jest, że tego dnia po wieczornej Eucharystii relikwie wynoszone są na ulice Starego Miasta w uroczystej procesji. Tak będzie i w tym roku. Uroczystej mszy św. o godz. 17.00 będzie przewodniczył ks. Krzysztof Kwiatkowski, proboszcz archikatedry lubelskiej.

Tego dnia uroczystości odpustowe przeżywa także parafia Krzyża Świętego w Lublinie, która także zaprasza do wspólnej modlitwy. Uroczystościom będzie przewodniczył i głosił słowo Boże ks. Sylwester Brzozowski. Msze św. odprawione zostaną o godz. 7.00, 9.00 i główna Suma odpustowa o godz. 18.00. Sumę  zakończy procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast