Nowy numer 47/2023 Archiwum

Skąd się biorą ziemniaki w sklepie?

Na to pytanie zadane dzieciom, część maluchów odpowiada, że ze sklepu. Jak jest naprawdę, można będzie się przekonać na własne oczy w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Początek jesieni w lubelskim skansenie zapowiada się pracowicie. Już za kilka dni odbędzie się tradycyjny zbiór ziemniaków przy użyciu motyk i kopaczki konnej. W programie dnia także ognisko z pieczeniem ziemniaków przy akompaniamencie kapeli ludowej.

W niedzielę 24 września 2023 roku od godz. 11.00 do 14.00 Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do udziału w dorocznym wydarzeniu - wykopkach kartoflanych, które są ściśle związane z kalendarzem prac gospodarskich i obrzędowych.

W tym dniu zaprezentowany zostanie zbiór ziemniaków z wykorzystaniem narzędzi powszechnych niegdyś na dawnej wsi. Ponadto z myślą o najmłodszych przygotowano kącik warsztatowy, gdzie dzieci dowiedzą się, jak zrobić pieczątkę z kartofla.

Dodatkowo po zakończeniu prac na polu zapraszamy na ognisko - świetną okazję do spróbowania pieczonych w gorącym popiele kartofli (w godz. 14.00-14.45). Wydarzeniu będzie towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu kapeli ludowej - wybrzmią przyśpiewki o pracy i tematyce jesiennej.

Po wydarzeniu chętni będą mogli o godz. 15.00 wziąć udział w Mszy św. w zabytkowym Kościele z Matczyna w sektorze Miasteczko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy