Nowy numer 49/2023 Archiwum

Caritas poszukuje wolontariuszy

Zaangażować może się każdy, kto tylko chciałby robić coś dla drugiego człowieka. Pole działania jest szerokie, a możliwości ogromne. Wystarczy zgłosić się do lubelskiej Caritas i zostać jej wolontariuszem.

Nie liczą się wiek i kondycja, ale chęć do działania.

- Nie wyobrażamy sobie naszego funkcjonowania bez ogromnego i bezcennego wsparcia wolontariuszy, którzy bezinteresownie działają na rzecz naszych podopiecznych. Niosą pomoc tam, gdzie tylko pojawia się potrzeba - podkreślają pracownicy lubelskiej Caritas.

Wolontariusze Caritas jednoczą się w ramach Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas oraz przy Centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Pomagają seniorom, osobom chorym, w kryzysie bezdomności, osobom z niepełnosprawnościami, dzieciom, uchodźcom - czyli wszystkim potrzebującym.

Wolontariuszem Caritas można zostać w każdej chwili, jednak co roku, kiedy rozpoczyna się rok akademicki, przeprowadzana jest oficjalna rekrutacja dla nowych ochotników. Tak będzie również i w tym roku!

- 9 października zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszej drużyny, na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się w Domu Nadziei Caritas AL przy al. Unii Lubelskiej 15 o godz. 18.00. Podczas spotkania zapoznamy się z harmonogram naszych działań na najbliższy rok i każdy będzie mógł dowiedzieć się, jak wygląda praca Wolontariusza - zachęca Gabriela Sadowska, rzeczniczka CAL.

Wszelkie zapytania można kierować pod nr tel.: +48 668 770 774 lub na adres mailowy: wolontariat@lublin.caritas.pl (dane kontaktowe dla wolontariuszy).

Wszelkie informacje znajdują się także stronie internetowej www.lublin.caritas.pl oraz na naszym Facebooku (Caritas Archidiecezji Lubelskiej) i Instagramie (caritas_al).
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy