Nowy numer 47/2023 Archiwum

Muzyka z serca na scenie w Chełmie

Chadek Gospel Choir i Przyjaciele wystąpił na scenie Chełmskiego Domu Kultury. Wydarzenie poświęcone było pamięci Hani Krzywińskiej i zgromadziło całą salę widzów gotowych nieść pomoc chorej Hani Oleszczuk.

Listopad to wyjątkowy miesiąc. Przywołuje pamięć o tych co odeszli, jest czasem wspomnień i wzruszeń. Taki też był koncert na deskach Chełmskiego Domu Kultury, pełen wspomnień, wzruszeń, ale też niosący nadzieję. To koncert pieśni religijnych, głównie o tematyce radości duchowej za otrzymane łaski poświęcony pamięci Hanny, piętnastoletniej dziewczynki, najmłodszej chórzystki Chadek Gospel Choir, która zmarła w lutym 2023 r.

Choć Hania odeszła, pamięć o niej trwa. Rodzina, grono pedagogiczne, koledzy, koleżanki ze szkoły podstawowej i średniej, przyjaciele z chóru wspominają ją jako niezwykle utalentowaną, pełną pasji młodą osobę.

- Chcemy, aby to był nasz wspólny koncert wdzięczności. Pomimo tego, czego doświadczamy w naszym  życiu, mamy za co dziękować, za błogosławieństwo, jakim jest przyjaźń, wsparcie, zrozumienie, dobre słowo, za to wszystko, co nam przynosi miłość, którą się obdarowujemy i przebaczenie, które z tej miłości wynika, za to że możemy być razem w tak licznym gronie, za zdrowie. Chcemy dołączyć do grona tych, którzy chcą podziękować za życie, pasję, iskierkę radości Hani i doświadczyć głębszej mądrości, aby nasze życie się zmieniło, abyśmy dostrzegli to, czego nasze oczy do tej pory nie dostrzegały, niech łaska nas prowadzi. Hannah po hebrajsku znaczy wdzięk, piękno, łaska. W tym duchu był ten koncert, przez który chcieliśmy powiedzieć, że jest życie, które nigdy się nie kończy, nigdy nie zgaśnie, bo jest niebo. Bo jest Ktoś, kto zabity powstał z grobu, śmierć nie ma nad Nim panowania. Wierzymy w to, że Hania jest tam, w niebie i uśmiecha się - mówi Grzegorz Głuch, kierownik, dyrygent, solista Chadek Gospel Choir.

Całe wydarzenie miało nie tylko charakter wspomnień, ale też przyniosło konkretne dobro. Dochód z biletów został przeznaczony na leczenie i rehabilitację Hani Oleszczuk, imienniczki zmarłej, młodej chórzystki. To gest miłosierdzia, gest który jest wsparciem w walce z chorobą.

Wsparcie finansowe dla Hani można przekazać na rachunek bankowy Stowarzyszenia "Przytulisko" z dopiskiem "dla Hani Oleszczuk".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy