Nowy numer 47/2023 Archiwum

O sercu Pana Jezusa w teologii

Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na sesję poświęconą Sercu Pana Jezusa, w roku 300. rocznicy powstania w Lublinie pierwszego bractwa poświęconego Sercu Jezusowemu, które działa do dziś.

W 2023 roku przypada 300. rocznica powstania w Lublinie pierwszego bractwa poświęconego Sercu Jezusowemu. Jubileusz ten jest okazją do organizacji konferencji zatytułowanej „Serce Pana Jezusa w teologii, przestrzeni społecznej i kulturze. Konferencja w trzechsetlecie powstania Bractwa Serca Jezusowego w Lublinie”.

Będzie to sposobność, by przyjrzeć się teologicznym i biblijnym aspektom duchowości Serca Pana Jezusa oraz spojrzeć pod kątem historycznym na obecność tego kultu w Lublinie, m.in na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, którego Najświętsze Serce Jezusa jest patronem. Będzie mowa o postaciach, które przyczyniły się do szerzenia kultu i duchowości Serca Jezusowego. Nie zabraknie także odniesień do świata kultury, edukacji i działalności społecznej.
Konferencja rozpocznie się w piątek 17 listopada Mszą Świętą o godz. 8.00 w kościele akademickim KUL, której przewodniczyć będzie ks. bp Michał Janocha z Warszawy. O godz. 10.00 rozpocznie się część naukowa w sali C-1031 Collegium Jana Pawła II (10. piętro).

O sercu Pana Jezusa w teologii  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy