Nowy numer 08/2024 Archiwum

Święto młodych w archidiecezji lubelskiej

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przeżywać będziemy Światowy Dzień Młodzieży, który w tym roku odbywać się będzie pod hasłem: "Radując się w nadziei".

W archidiecezji lubelskiej tegoroczne przeżywanie swojego święta młodzi z różnych wspólnot połączyli z obchodami przypadającego 19 listopada Światowego Dnia Ubogich, organizując w tygodniu łączącym oba światowe dni spotkania z ubogimi w wybranych parafiach Lublina.

Rozpoczną się Mszą św. o godz. 18, a po modlitwie zaplanowane są spotkania przygotowane przez Centrum Wolontariatu oraz poszczególne wspólnoty młodzieży i parafie: 23 listopada (czwartek) - w parafii pw. MB Królowej Polski, organizowane przez Centrum Wolontariatu i młodych z parafii, 24 listopada (piątek) - w parafii pw. św. Mikołaja, organizowane przez Centrum Wolontariatu oraz siostry nazaretanki i młodych z Akademii Młodzieżowej.

25 listopada (sobota) o godz. 11.30 będą miały miejsce główne obchody Światowego Dnia Młodzieży 2023, w ramach których zaplanowane zostały Msza św. pod przewodnictwem bp. Adama Baba i adoracja. Podczas spotkania swoje świadectwa wygłoszą młodzi, którzy uczestniczyli w tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie.

W tym dniu szczególnie uroczyście będzie świętować Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, które obchodzi swoje święto patronalne w niedzielę, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy