Nowy numer 08/2024 Archiwum

40 lat kończy Studium Życia Rodzinnego

Poprzez zdobywanie wiedzy odkrywają Boży plan na małżeństwo i rodzinę, a potem dzielą się nim z innymi. Archidiecezjalne Studium Życia Rodzinnego kończy 40 lat.

Już od 40 lat przekazują wiedzę i własne doświadczenie, które pomaga w codziennym życiu zarówno małżonkom, jak i tym, którzy dopiero o wstąpieniu w związek małżeński myślą.

Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego rozpoczęło swoją działalność w 1983 roku. Zostało powołane by przygotowywać osoby zasadniczo świeckie, ale nie jest zamknięte na kapłanów i siostry, do posługi na rzecz małżeństwa i rodziny na terenie parafii, wspierając księży, ale można działać także na terenie wspólnoty, do której dana osoba czy para małżonków należy.

- To miejsce otwarte dla każdego, kto chciałby bardziej zgłębić ten temat, nie tylko po to, by podjąć się później przekazywania wiedzy dalej, ale zwyczajnie chce wiedzieć więcej dla siebie samego. Zdarzają się zgłoszenia do studium, gdzie przychodzą wspólnie narzeczeni albo osoby, które w dłuższej perspektywie chcą przygotować się do małżeństwa - mówi Halina Iwańczyk z Archidiecezjalnego Studium Życia Rodzinnego w Lublinie.

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Lubelskiej zaprasza na uroczystość jubileuszową 40-lecia Archidiecezjalnego Studium Rodzinnego w Lublinie, które odbędzie się 2 grudnia 2023 r.

Program uroczystości

9.00 – Msza św. w archikatedrze lubelskiej – przewodniczy i homilię wygłosi bp Józef Wróbel

10.15 – uroczystości w auli Domu Nadziei Caritas (Al. Unii Lubelskiej 15)
– ks. prof. Jacek Goleń: „Wierni świeccy w duszpasterstwie rodzin”
– dr Jacek Pulikowski: „Lawina szczęścia w małżeństwie wg planu Bożego”
– Justyna Grabek-Kozera: świadectwo doradcy życia rodzinnego – „ Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie (1 Tes 4,3)” – czy chcesz zostać świętym?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy