Nowy numer 17/2024 Archiwum

Orszaki w archidiecezji lubelskiej

W wielu miejscowościach naszej archidiecezji przejdą orszaki Trzech Króli. To już tradycja, że podążamy za królami, by oddać pokłon Dzieciątku.

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2024 r. (sobota), pod hasłem „W jasełkach leży” ulicami ponad 800 miejscowości w Polsce przejdą orszaki Trzech Króli. Orszaki przejdą także ulicami Lublina i wielu miejscowości naszej archidiecezji:

Chełm

Orszaki Trzech Króli rozpoczną się po Mszach św. w trzech chełmskich parafiach, a zakończą się w parafii pw. Świętej Rodziny w Chełmie:
11.30 – parafia pw. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie (ul. Ks. M. Mrozka 2)
12.00 – parafia pw. Narodzenia Pańskiego w Chełmie (ul. Lubelska 2)
12.00 – parafia pw. Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie (ul. Lubelska 55)
13.30 – zakończenie i złożenie darów Nowonarodzonemu Jezusowi – parafia pw. Świętej Rodziny w Chełmie (ul. Szymanowskiego 19)

Chodel

Parafia pw. Trójcy Świętej i Narodzenia NMP w Chodlu – Msza św. o godz. 10.00; Jasełka przygotowane przez dzieci z pokłonem Trzech Króli; wymarsz orszaku ok. godz. 11.00.

Dzierzkowice

Parafia pw. św. Stanisława BM i św. Marii Magdaleny w Dzierzkowicach – Msza św. o godz. 10.00; przemarsz Orszaku pod scenę plenerową; następnie przejście do Hali Sportowej w Terpentynie na Koncert Noworoczny w wykonaniu młodych artystów z Gminnego Ośrodka Kultury Dzierzkowice.

Garbów

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie – rozpoczęcie orszaku o godz. 10.00 przed domem sióstr salezjanek; przejście orszaku do kościoła, aby uczestniczyć w Eucharystii. Po niej nastąpi ciąg dalszy tego wydarzenia z różnymi atrakcjami dla uczestników.

Kazimierz Dolny

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym – Mszy św. o godz. 12.00; wymarsz orszaku z kościoła parafialnego.

O godz. 19.00 – koncert organowy; wystąpią: Wojciech Kwiatek (klarnet) oraz Wacław Golonka (organy, fisharmonia).

Końskowola

Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego i św. Andrzeja Apostoła w Końskowoli – Msza św. o godz. 12.00; wymarsz orszaku z kościoła parafialnego.

Krasnystaw

Parafia pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie – Msza św. o godzinie 10.30; wymarsz orszaku o godz. 11.30; przejście ulicami miasta na Rynek Miejski; powitanie Świętej Rodziny i Trzech Króli ok. godz 12.00; łamane się opłatkiem podczas wspólnego kolędowania; część artystyczna.

Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie – Msza św. o godz. 12.00; przejście ulicami aż do szopki bożonarodzeniowej; oddanie pokłonu narodzonemu Dzieciątku; wspólnie kolędowanie. 

Lubartów

Bazylika pw. Św. Anny – Msza św. o godz. 12.00; przemarsz ulicami miasta pod Lubartowski Ośrodek Kultury; wspólne kolędowanie w folkowym stylu.

Opole Lubelskie 

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim – Msza św. o godz. 12.00; sprzed kościoła wyruszy orszak wraz z trzema Mędrcami; orszak przejdzie ulicami: Nowy Rynek, Lubelską, Puławską, Morwową, Strażacką i zakończy przemarsz na Skwerze Miejskim obok Szopki.

Poniatowa

Parafia pw. Świętego Ducha w Poniatowej – Msza św. o godz. 12.00; po Mszy św. rozpoczną się Jasełka, a następnie wyruszy Orszak Trzech Króli, który zakończy się kolędowaniem przy szopce miejskiej.

Puławy

Orszak Trzech Króli w Puławach – początek o godz. 13.00 na Placu Chopina w Puławach.

Sawin

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Sawinie i Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół w Sawinie – Msza św. o godz. 12.00; przejście orszaku ulicami: Kościelna, Rynek, Zielona, Przechodnia, Kościelna; Jasełka w wykonaniu uczniów klas 2 Zespołu Szkół w Sawinie.

Świdnik

Orszak Trzech Króli w Świdniku – początek o godz. 12.00 na Placu Konstytucji 3 Maja.

Wilkołaz

Orszak Trzech Króli w Wilkołazie – początek o godz. 10.00 przy figurze Jezusa Chrystusa Króla.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Polecane filmy