Nowy numer 09/2024 Archiwum

Poznaj Lublin z przewodnikiem

Ruszyła siódma edycja programu "Poznaj Lublin z Przewodnikiem". Podczas tematycznych spacerów będzie można dowiedzieć się, jakie ciekawostki skrywa miasto nad Bystrzycą.

Program „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” to cykl spacerów, których organizatorem jest Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin i zrzeszeni w niej przewodnicy miejscy. Dla mieszkańców i odwiedzających Lublin turystów przygotowano harmonogram spacerów w terminach od 1 lutego do 31 maja.

Trasy wycieczek będą wiodły szlakiem historii, zabytków, miejskich legend, będą też wyjścia tematyczne. Każde wyjście będzie poruszało inny temat. W programie przewidziano również trasy dla rodzin z dziećmi, a także – w wybranych terminach – oprowadzanie w języku angielskim.

Aby wziąć udział w spacerze z przewodnikiem, należy kupić bilet (do jego ceny nie wlicza się ewentualnych biletów wstępu). Oprowadzanie trwa ok. 2 godziny. Od 1 lutego do sprzedaży wejdą bilety na spacery w marcu. Można je kupić w Centrum Inspiracji Turystycznej na ul. Jezuickiej 1/3 w Lublinie, stąd też startują spacery − zwykle w soboty o godz. 13.00. Do 11 lutego w można wziąć jednak udział w wyprawie codziennie − to ukłon w stronę mieszkańców sąsiednich województw, gdzie w tym czasie trwają ferie zimowe. Codzienne spacery będą odbywały się także podczas długiego majowego weekendu od 1 do 5 maja.

Program „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko turystów, ale i mieszkańców miasta, którzy dzięki tematycznym spacerom mogą odkryć je na nowo i ciekawie spędzić czas. Więcej informacji na temat programu, w tym harmonogram i regulamin spacerów, można znaleźć tutaj.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy