Nowy numer 09/2024 Archiwum

Mury pną się do góry

W minionym roku archidiecezja lubelska, dzięki dotacji z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, rozpoczęła rozbudowę Centrum Wsparcia Rodziny w podlubelskim Zalesiu.

Będzie to miejsce wyjątkowe, otwarte na różne inicjatywy i spotkania. Budynek starej szkoły w Zalesiu adaptowany jest na Ośrodek szkoleniowo-formacyjny myśli katolicko-społecznej im. ks. Franciszka Blachnickiego.

- Zaczęliśmy prace dwa lata temu, jednak szybko okazało się, że początkowe założenia nie będą w stanie zaspokoić potrzeb wszystkich potrzebujących wsparcia. Dlatego zapadła decyzja, żeby rozbudować ten kompleks. Od początku zakładaliśmy, że w tym miejscu będą odbywać się kursy, szkolenia, seminaria, warsztaty, rekolekcje wspierające instytucję małżeństwa i rodziny, ich harmonijny rozwój w duchu patriotycznym i katolickim. To dla nas oczywiste, gdyż ks. Blachnicki obok formacji dzieci i młodzieży, szybko zwrócił się w kierunku małżonków, aby mogli umacniać swoją miłość i uczyć ich, jak wychowywać swoje dzieci - podkreśla ks. Jerzy Krawczyk, moderator Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej.

Dla oazowiczów to naturalne, że o rodzinę trzeba dbać i stale o nią zabiegać.

- Organizujemy rekolekcje dla dzieci, młodzieży, rodzin i dorosłych, także o charakterze międzypokoleniowym. Ponadto prowadzimy warsztaty i seminaria dotyczące życia małżeńskiego, rodzinnego, ale także z zakresu pedagogiki i relacji. W zasadzie już wypełniamy misję takiego centrum, ale tym bardziej się cieszymy, że nasza praca została zauważona - mówi ks. Jerzy Krawczyk.

Prace są możliwe dzięki wsparciu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ramach zadania wybudowano do stanu surowego otwartego budynek o powierzchni ok. 1200 m kw., gdzie będzie znajdować się sala konferencyjna, jadalnia z zapleczem kuchennym, sale do prac indywidualnych i grupowych oraz zaplecze noclegowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy