Nowy numer 09/2024 Archiwum

Zanurz się w dźwięki wiary

Po ubiegłorocznym sukcesie, w tym roku stowarzyszenie "Zostań z Nami" z parafii św. Jana Pawła II w Lublinie we współpracy ze scholą Totus Tuus, zaprasza wszystkich miłośników śpiewania na warsztaty muzyki liturgicznej pod kierownictwem Pawła Bębenka.

Już 16 lutego w parafii pw. św. Jana Pawła II w Lublinie startują "II Wielkopostne Warsztaty Muzyki Liturgicznej". Potrwają trzy dni. Organizatorem wydarzenia jest parafialne stowarzyszenie "Zostań z nami" przy współpracy z parafialną scholą Totus Tuus.

W ubiegłym roku warsztaty, prowadzone przez Jana Krutula - dyrygenta i kompozytora - zgromadziły ponad 70 uczestników. W tym roku osobą prowadzącą będzie Paweł Bębenek, jeden z czołowych współczesnych polskich kompozytorów muzyki sakralnej, którego utwory od lat rozbrzmiewają w naszych kościołach, i po które sięgają zarówno początkujące schole, jak i zawodowe chóry.

Osobą współprowadzącą warsztaty będzie Teresa Kmieć, dyrygentka scholi i Orkiestry Duszpasterstwa Akademickiego KUL.

Warsztaty skierowane są do młodzieży od 16. roku życia oraz osób dorosłych zarówno początkujących w przygodzie ze śpiewem, jak i tych, które od lat śpiewają w różnych zespołach, scholach i chórach. W ramach warsztatów, poza nauką nowych pieśni, będą miały miejsce ćwiczenia z emisji głosu, konferencja o muzyce liturgicznej i wspólna modlitwa. Każdy z uczestników otrzyma pakiet materiałów warsztatowych.

- Poprzednie warsztaty były czasem niezwykle intensywnym - stwierdza Mateusz Miernik ze stowarzyszenia "Zostań z nami". - Wiele nowych informacji. Dużo treści metodycznych. Dużo nowych ćwiczeń. Bardzo dużo nowych osób, których poznanie było mega wartościowe - wylicza. - Na warsztatach były osoby początkujące, ale nie brakowało też profesjonalistów. Przyszli nawet niektórzy dyrygenci ze swoimi chórami. Atmosfera była bardzo profesjonalna. Chyba każdy miał poczucie, że robi coś wielkiego i to pod okiem prawdziwego zawodowca. Teraz będzie podobnie.

Finałem tegorocznych warsztatów będzie oprawa muzyczna niedzielnej Mszy Świętej o godz. 12.30, po której nastąpi koncert pieśni pasyjnych.

Szczegóły i zapisy dostępne są na stronie Warsztaty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy