Nowy numer 09/2024 Archiwum

Ks. Ładniak: Dziękuję Bogu za ten czas

Przez 19 lat ks. Mirosław Ładniak był szefem Lubelskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. To był ważny czas w jego życiu, za który dziękuje Bogu i ludziom, jakich spotkał na pielgrzymim szlaku.

Arcybiskup Stanisław Budzik przychylił się do prośby ks. Mirosława Ładniaka i zwolnił go z funkcji przewodnika pieszej pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę. Dziękując za lata wspólnego pielgrzymowania, ks. Mirek napisał:

"Drodzy Pielgrzymi,

Pragnę poinformować, że ks. Arcybiskup Stanisław Budzik przyjął w dniu 6 lutego br. moją rezygnację z funkcji Przewodnika Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę. Na moje miejsce powołał ks. Pawła Sarana, który od dwóch lat, jako zastępca Przewodnika Pielgrzymki przygotowywał się do samodzielnego przejęcia sterów pielgrzymkowych.

Przez 40 lat mojego pielgrzymowania do Matki Bożej spotkałem fantastycznych ludzi, którzy mieli ważny wpływ na moje życie. Dziękując Bogu za łaskę pielgrzymowania pragnę gorąco podziękować Pielgrzymom, Kapłanom oraz Służbom Pielgrzymkowym za wspólnie przeżyty czas, w tym 19 lat w roli Przewodnika Pielgrzymki oraz 13 lata w roli Szefa Służb Pielgrzymkowych. Pielgrzymka zawsze będzie w moim sercu. Dziękuję i gratuluję nowemu Przewodnikowi Lubelskiej Pielgrzymki na Jasną Górę ks. Pawłowi. Niech Matka Boża Częstochowska daje siłę i wyprasza Wszystkim potrzebne łaski".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy