Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Zmarł ks. Zygmunt Dębicki

W Domu Księży w Lublinie 13 lutego zmarł ks. Zygmunt Dębicki. Był kanonikiem honorowym Kapituły Lubelskiej i kanonikiem honorowym Kapituły Zamojskiej.

Urodził się 21 lutego 1936 r. w Rzeczycy Księżej. Święcenia prezbiteratu przyjął 18 kwietnia 1960 r. w Lublinie.

Pracował duszpastersko w parafiach:

Konopnica, Wniebowzięcia NMP i św. Katarzyny Aleksandryjskiej – wikariusz.: 17.05.1960 – 25.01.1961
Żulin-Borowica, Matki Bożej Królowej Polski – wikariusz: 25.01.1961 – 10.06.1961
Potok Górny, św. Jana Chrzciciela – wikariusz: 10.06.1961 – 20.06.1962
Jastków, NMP Królowej Polski – wikariusz: 20.06.1962 – 26.08.1967
Fajsławice, św. Jana Nepomucena – wikariusz: 26.08.1967 – 17.02.1973
Gilów, Najświętszego Serca Pana Jezusa – proboszcz: 17.02.1973 – 4.07.1975
Stara Wieś, św. Stanisława BM – proboszcz: 4.07.1975 – 27.05.1982
Boby, Najświętszego Serca Pana Jezusa – proboszcz: 27.05.1982 – 24.03.1987
Gilów, Najświętszego Serca Pana Jezusa – proboszcz: 17.02.1973 – 4.07.1975
Stara Wieś, św. Stanisława BM – proboszcz: 4.07.1975 – 27.05.1982
Boby, Najświętszego Serca Pana Jezusa – proboszcz: 27.05.1982 – 24.03.1987
Blinów, św. Jana Chrzciciela – proboszcz: 24.03.1987 – 13.08.2003

Przeszedł na emeryturę 22 lutego 2003 r.

Pogrzeb w trakcie ustalania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy