Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Trzy drogi nawrócenia

To najważniejszy okres w roku liturgicznym, który przygotowuje nas do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. To też 40 dni szansy na nawrócenie.

Wielki Post rozpoczyna Środa Popielcowa - w lubelskiej archikatedrze biskupi zachęcali do intensywnego przeżycia tego czasu poprzez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej, nabożeństwie Gorzkich Żali i osobiste zaangażowanie w różne formy modlitwy, jałmużny i postu.

W homilii wygłoszonej w katedrze ks. Adam Świata, proboszcz salezjańskiej parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, zachęcał, by przyjrzeć się własnemu sercu, bo od niego zaczyna się nawrócenie. - Do nawrócenia prowadzą trzy drogi - modlitwa, jałmużna i post. Modlitwa to zaproszenie do prawdziwej relacji z Bogiem. Święta s. Faustyna mówiła, że przez modlitwę dusza zbroi się do walki i przez modlitwę spływają łaski. Kolejną drogą jest jałmużna, bo nie spotka Boga ten, kto zamyka serce na ubogiego, i nie chodzi tylko o ubogich materialnie, ale i duchowo. Post zaś wyostrza nasze zmysły, czyni nas bardziej uważnymi i wrażliwymi, dlatego każda z tych dróg sprzyja spotkaniu z Bogiem i przemianie życia - mówił ks. Adam.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy