Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Co z Ewangelią we współczesnym świecie?

Czy dziś jest szansa na skuteczne głoszenie Ewangelii? Czy da się ożywić parafie tak, by rzeczywiście były wspólnotą wspólnot? Jak dotrzeć do młodych? Jest na to sposób!

Będzie to spotkanie z konkretnymi propozycjami, potwierdzonymi świadectwami życia. Forum Alpha - czyli czas dzielenia się doświadczeniem jak tworzyć żywy Kościół jest zaproszeniem dla każdego.

- Zaproszeni są dosłownie wszyscy: siostry zakonne, księża proboszczowie i wikariusze wraz z katechetami świeckimi, członkowie parafialnych rad duszpasterskich, przedstawiciele ruchów oraz wspólnot - zachęca bp Adam Bab.

Forum Alpha zatytułowane „Konserwacja czy misja? Jak Uwolnić potencjał parafii?” odbędzie się w Lublinie 2 marca, w auli Caritas, ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 2, od godz. 9.00 do 16.00.

- Podczas Forum przedstawimy Alphę jako sprawdzoną w Kościele katolickim, skuteczną metodę zapraszania do bliższej relacji z Bogiem. Na konkretnych przykładach pokażemy, jak z powodzeniem można ją wykorzystać w duszpasterstwie parafialnym oraz środowiskowym. Wyjaśnimy, jak przy jej pomocy stworzyć aktywne ewangelizacyjnie środowisko - zachęcają organizatorzy.

Swoimi doświadczeniami podzielą się osoby z wieloletnią praktyką prowadzenia Alphy: w parafiach, we wspólnotach, dla młodzieży, dla więźniów, dla małżeństw.

Zaprezentujemy także adresowany do księży projekt „Boża Renowacja” - model wejścia na drogę przemiany parafii zachowawczej w dynamiczną wspólnotę docierającą do osób znajdujących się na peryferiach.

Organizatorami Forum są Archidiecezja Lubelska oraz Stowarzyszenie Alpha Polska.

Program i zapisy: forum.alpha.org.pl/lublin

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy