Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Przyjdź i zacznij żyć!

Kościół nie jest zbiorem smutnych ludzi, którzy przychodzą z przyzwyczajenia. To żywa wspólnota, która jest wielką siłą, jaką każdy wierzący ma w sobie. Jak ją odkrywać, będzie można posłuchać podczas Forum Alpha.

Pierwsze Forum Alpha zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Alpha Polska oraz Archidiecezję Łódzką w kwietniu 2023 w Łodzi. Była to odpowiedź na zaproszenie kardynała Grzegorza Rysia, by przedstawić Alphę jako skuteczną i prostą metodę, którą każda parafia czy wspólnota może wykorzystać dla ewangelizacyjnego ożywienia swojego środowiska. Stąd wzięło się hasło Forum: "Konserwacja czy misja? Uwolnić potencjał parafii".

Ponieważ łódzkie spotkanie wywołało spory rezonans, zaproponowaliśmy powtórzenie Forum w innych miejscach i w ten sposób po Łodzi, Łomży oraz Gdańsku zawitało ono także do Lublina, gdzie dzięki osobistemu zaangażowaniu bp. Adama Baba organizujemy je wspólnie z archidiecezją.

- Od początku staramy się, by Form Alpha nie było kolejną debatą programowo-teoretyczną, lecz by prezentowało konkretne przykłady i dobre doświadczenia środowisk wykorzystujących Alphę - mówi Maciej Tabor zaangażowany w organizację spotkania.

Gościem specjalnym Forum Alpha w Lublinie będzie Maria González-Dyne z Alpha International, pełniąca funkcję zastępcy dyrektora do spraw rozwoju Alphy w kontekście katolickim.

Rozmowy panelowe będzie z kolei prowadził Jacek Dziedzina - zastępca redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego".

Zaproszeni są zarówno świeccy, jak i duchowni.   Zaproszeni są zarówno świeccy, jak i duchowni.
Forum Alpha

- Pokażemy także przykłady parafii oraz wspólnot, które w innowacyjny sposób uczyniły Alphę fundamentem swojej strategii ewangelizacyjnej. Chcemy również przedstawić Alphę jako świetne narzędzie pomagające wyłonić i uformować parafialnych liderów tworzących dynamiczne środowisko docierające na peryferie Kościoła. Nieoceniona wartością Forum - poza interesującymi wykładami i panelami - są osobiste spotkania i kuluarowe rozmowy. Zapraszamy więc 2 marca do Lublina - zachęcają organizatorzy.

Zaproszony jest każdy, zarówno duchowni, jak i świeccy, ci zaangażowani i ci „stojący z boku”.

Program i zapisy na stronie: https://forum.alpha.org.pl/lublin/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy