Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Bp Adam Bab: Forum wskazuje, jak połączyć intuicję i praktykę

Wielu kapłanów, świeckich liderów i tak zwanych zwyczajnych chrześcijan czuje, że samo trwanie we wspólnocie to za mało. Trzeba robić coś więcej. Co takiego - podpowie forum Alpha.

Zwrot w kierunku ewangelizacji jest codziennością obecnego Kościoła. Trzeba coś zrobić - tylko co?

- Takie pytania zadają sobie nie tylko duszpasterze, ale i liderzy wspólnot oraz po prostu ludzie wierzący, którzy intuicyjnie czują, że należy podjąć jakieś działania na rzecz ewangelizacji. Trudność powstaje, gdy zaczynamy mówić o konkretach. Dlatego zapraszam serdecznie do udziału w forum Alpha, jakie odbędzie się w Lublinie 2 marca, podczas którego świeccy i duchowni podzielą się swoim doświadczeniem ożywiania wiary i skutecznej ewangelizacji - mówi bp Adam Bab.

- Pokażemy także przykłady parafii oraz wspólnot, które w innowacyjny sposób uczyniły Alphę fundamentem swojej strategii ewangelizacyjnej. Chcemy również przedstawić Alphę jako świetne narzędzie pomagające wyłonić i uformować parafialnych liderów tworzących dynamiczne środowisko docierające na peryferie Kościoła. Nieocenioną wartością Forum - poza interesującymi wykładami i panelami - są osobiste spotkania i kuluarowe rozmowy. Zapraszamy więc 2 marca do Lublina - zachęcają organizatorzy.

Zaproszony jest każdy, zarówno duchowni, jak i świeccy, ci zaangażowani i ci stojący z boku.

Program i zapisy na stronie: https://forum.alpha.org.pl/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy