Nowy numer 20/2024 Archiwum

Premiera niezwykłego filmu

Już jest! Film "Gość Oczekiwany", to obraz, który został nagrany przez młodzież z Akademii Młodzieżowej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Jego premierę zaplanowano na 17 marca.

W przedsięwzięciu wzięło udział niemal 80 osób z różnych środowisk – od profesjonalistów po wolontariuszy. Sceny do filmu były nagrywane na Lubelszczyźnie m. in. w Muzeum Wsi Lubelskiej, w Lasach Kozłowieckich, Dąbrówce czy w Kiełczewicach Dolnych. Film powstał na podstawie dramatu Zofii Kossak-Szczuckiej i opowiada o sile zaufania Panu Bogu a także pysze ludzkiej, która potrafi obrócić w pył wszystkie dotychczasowe osiągnięcia człowieka.

Akademia Młodzieżowa FSD to program formacyjno-wychowawczy, który powstał w trosce o dobre wychowanie młodego pokolenia. Podstawową misją Akademii jest kształtowanie dobrze wychowanego i przygotowanego do życia człowieka – człowieka silnej wiary, świadomego patrioty i obywatela, sprawnego w działaniu społecznym i gospodarczym. Program Akademii to owoc wieloletniego doświadczenia pracy wychowawczej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Propozycja uczestnictwa w Akademii jest skierowana do młodzieży w wieku 13–18 lat. Ośrodki Akademii Młodzieżowej znajdują się w Lublinie, Końskowoli, Bychawie oraz w Świdniku i zajmują się działalnością medialną i teatralną, przekazując przy tym wiarę, rozwijając talent i formując społecznie młodego człowieka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy