Mała misja - wielkie serca

W parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie już pali się ognisko. Dość niezwykłe, bo jego ogień grzeje serca. Ognisko misyjne skupia pierwszych chętnych do posługi, a ks. Karol Mazur robi wszystko, by zaszczepić w dzieciach fascynację pomaganiem.

Niedawno powstałe Ognisko Misyjne w parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie jest już rozpalone. Radek i Monika z Fundacji Mała Misja zabrali dzieci na Madagaskar. Była to niezwykła podróż, bez środków transportu, ale z ludźmi, którzy kochają misje.

Monika Piątek i Radosław Jarecki to założyciele Fundacji Mała Misja, której celem jest pomoc humanitarna, zapewnienie dostępu do wody pitnej, ochrona zdrowia, rozwój edukacji, rozwój lokalnej przedsiębiorczości, promocja wolontariatu, działalność kulturalna, działania na rzecz ekologii i ochrony przyrody oraz promowanie Rzeczypospolitej Polskiej. To właśnie oni - zapaleni wolontariusze - spotkali się z dziećmi, by pokazać "Twarze Madagaskaru". Uczestnicy spotkania przenieśli się duchowo na Madagaskar, by poznać kulturę wyspiarzy. Poznali grupy etniczne, takie jak Merina, Sakalava, Tsimihety, nauczyli się kilku malgaskich słów i dowiedzieli się, z jakimi problemami borykają się Ich rówieśnicy na "Wyspie lemurów".

Spotkanie wywołało mnóstwo radości. Nie zabrakło ciekawych pytań, zadziwienia życiem w obcym, egzotycznym dla nas miejscu. Rozpalona została potrzeba dzielenia się, pomocy. Dzieci już zastanawiają się, jak mogą wesprzeć tych, którzy mają mniej, wiedzą mniej i są w potrzebie. Wielki Post jest dobrym czasem, by wzbudzić w sobie potrzebę pomagania, zauważania słabszych i podejmowania wyrzeczeń w konkretnym celu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI: