Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Harcerska Droga Krzyżowa

Dzieci nie boją się Jezusa, który niesie krzyż. Przychodzą na Drogę Krzyżową i idą razem ze Zbawicielem. W ostatni piątek w chełmskiej bazylice szli wspólnie z harcerzami.

Tym razem towarzyszyli im harcerze z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nowoczesnych Technologii i Języków Obcych ARKA w Chełmie. Ze swoją zastępową zaangażowali się w prowadzenie Drogi Krzyżowej .

Młodzi harcerze na co dzień rozwijający swe pasje w szkole i posługujący w środowisku lokalnym postanowili wyjść dalej. Z potrzeby serca zrodziła się chęć poprowadzenia rozważań Drogi Krzyżowej dla swoich rówieśników.

Mundur zobowiązuje, ale jest też symbolem - ważnym elementem tożsamości każdej harcerski i każdego harcerza. Tak ubrany młody człowiek jest dostrzegany w tłumie i postrzegany zupełnie inaczej. Więcej się od niego wymaga. Obecność harcerzy, ich modlitwa, włączenie się w nabożeństwo parafialne są wyrazem żywej wiary rozwijanej nie tylko w domu czy kościele. Wymowna nazwa zastępu, choć nawiązuje do szkoły, łączy chęć stania na straży tego, co unikalne i ważne, oraz tego, co przekazywano nam od pokoleń. To miłość, wiara, rodzina, na naszej drodze powinny być w centrum, a właśnie Strażnicy Arki są tego dowodem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy