Błogosławieństwo dla mam

Kobiety oczekujące potomstwa szczególnie zaproszone są na Eucharystię ze specjalnym błogosławieństwem dla mam. Msza św. odbędzie się w kościele ojców kapucynów na Poczekajce.

Pomysł na zorganizowanie Mszy św. z błogosławieństwem matek oczekujących narodzin dzieci na Poczekajce zrodził w 2022 roku.

- Wtedy też po raz pierwszy podzieliłam się z ojcem proboszczem tym natchnieniem. Zaczęliśmy się zastanawiać, przy jakiej okazji mogłoby mieć miejsce takie wydarzenie i wtedy - dość jeszcze mogliście - pojawił się pomysł połączenia go z uroczystością Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. I od tamtej pory staram się konsekwentnie wcielać w czyn to pragnienie, czego owocem jest nadchodzące wydarzenie. Ufam, że to pomysł samej Maryi, która w czasach ogromnej o walki o życie szczególną troską chce otaczać najbardziej bezbronnych - nienarodzone dzieci - i wypraszać potrzebne łaski kobietom, które otworzyły się na przyjęcie nowego życia - mówi Joanna Krzymowska, inicjatorka wydarzenia.

Podkreśla też, że niewątpliwym cudem jest to, iż Zwiastowanie NMP jest w Kościele katolickim w Polsce jednocześnie Dniem Świętości Życia.

- Ojciec proboszcz dobrze o tym wiedział, gdy proponował termin błogosławieństwa, ale do mnie ta informacja dotarła dopiero w tym roku i była jak "Boża pieczęć" dla tej inicjatywy. Kilka lat temu i ja miałam okazję uczestniczyć w podobnej Mszy św. Wyszłam z niej umocniona i szczęśliwa, że moje dzieciątko jest naprawdę "zaopiekowane" i otrzymało właśnie wielki dar. Od tamtej pory zdarzało mi się chodzić na Msze św. dla dzieci, po których kapłan błogosławi najmłodszych uczestników Eucharystii, ale byłam chyba jedyną kobietą w ciąży, która podchodziła do prezbiterium po błogosławieństwo dla swojego dziecka. Choć było to dość niestandardowe z mojej strony, czułam, że robię to, co powinnam! Oddaję Bogu w opiekę człowieka, którego On mi powierzył. Moim duchowym marzeniem jest, żeby inni proboszczowie także odpowiedzieli na to wezwanie, żeby wzięli w szczególną opiekę matki i ich nienarodzone dzieci. Jeżeli chcemy mieć w przyszłości gorliwych kapłanów i siostry zakonne, musimy troszczyć się o dzieci - błogosławić im i błogosławić je już od chwili poczęcia - mówi pani Joanna.

Msza św. z błogosławieństwem mam odbędzie się 8 kwietnia w kościele ojców kapucynów na Poczekajce w Lublinie o godz. 18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..