Biblijna Szkoła św. Pawła

Księgarnia Świętego Pawła w Lublinie serdecznie zaprasza na Biblijną Szkołę Świętego Pawła. Jest to inicjatywa skierowana do wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę oraz wiedzę na temat słowa Bożego i nauczania św. Pawła Apostoła.

Księgarnia Świętego Pawła od lat podejmuje szereg działań, aby księgarnia była miejscem spotkań, przestrzenią, gdzie można dzielić się wiarą i wzajemnie się ubogacać. W tym roku pojawił się pomysł, aby wspólnie, pracownicy księgarni oraz klienci, mogli dzielić się słowem Bożym.

- Zaproponowaliśmy zatem cykl comiesięcznych spotkań, podczas, których będziemy rozważać Ewangelię, aby w ten sposób przygotować się do dobrego przeżywania niedzieli. Spotkania odbywają się w sobotę, by medytować nad tekstem Ewangelii przeznaczonym na najbliższą niedzielę - mówi Paweł Ozga z Księgarni św. Pawła.
Spotkania w ramach Biblijnej Szkoły Świętego Pawła rozpoczynają się od modlitwy oraz krótkiej katechezy, którą prowadzi ksiądz Cyprian Kostrzewa, paulista, a następnie uczestnicy spotkania dzielą się tym, jak słowo Boże dotyka ich serc. Jest to też dobra okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat Pisma Świętego.
Spotkania trwają półtora godziny, są skierowane dla wszystkich, którzy tylko chcą poznawać Ewangelię, dzielić się nią z innymi, a w ten sposób owocnie przeżywać Dzień Pański, czerpiąc z bogactwa słowa Bożego.

Biblijna Szkoła Świętego Pawła została zainaugurowana w lutym. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o godz. 14.00 w Księgarni Świętego Pawła, dzień przed Niedzielą Biblijną i VIII Narodowym Czytaniem Pisma Świętego, które w tym roku przypada na 14 kwietnia. Udział w spotkaniu może być dobrym sposobem na duchowe przygotowanie się do Niedzieli Biblijnej. Spotkania mają charakter otwarty i można dołączyć do Biblijnej Szkoły Świętego Pawła w każdej chwili.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..