Dzień dobra - zaproszenie Caritas

Na wielkie wspólne świętowanie zaprasza Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Wydarzenie zatytułowane "Dzień dobra" to okazja do atrakcyjnego spędzenia czasu dla młodszych i starszych, a przy okazji możliwość pomocy innym.

Wolontariusze są podporą każdej kampanii charytatywnej, a jednak często pozostają w cieniu. Caritas po raz trzeci organizuje Dzień Dobra, aby podziękować wolontariuszom i wszystkim osobom, które wspierają jej działania. Wolontariusze, pracownicy i odbiorcy działań podejmowanych przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej w sobotę 13 kwietnia 2024 r. na placu Teatralnym Centrum Spotkania Kultur świętować będą Dzień Dobra. Lokalna edycja ogólnopolskiego święta będzie okazją do pokazania wielości sposobów i przestrzeni pomocy świadczonej przez największą polską organizację dobroczynną, a także do wspólnej celebracji przesłania, że „dobra jest więcej”.

- Dzień Dobra to święto pomagania, święto wolontariuszy i wszystkich osób zaangażowanych w działania Caritas w całej Polsce na rzecz osób potrzebujących. Wydarzenie będzie miało formę pikniku rodzinnego, na który zapraszamy wszystkich - dzieci, młodzież, osoby dorosłe, osoby starsze. Wstęp będzie bezpłatny, jednak w trakcie będzie można zjeść pyszne jedzenie z naszego food trucka, kupić rękodzieła naszych podopiecznych, wziąć udział w loterii fantowej, czy zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Dochód zebrany w trakcie Dnia Dobra przeznaczony zostanie na Fundusz Caritas Dzieciom (dożywianie dzieci w szkołach, stypendia dla dzieci, Wakacyjna Akcja Caritas, wyprawki szkolne itp). Dodatkowo na naszych gości czekać będzie mnóstwo atrakcji: występy podopiecznych Caritas AL, dmuchaniec, bańki mydlane, popcorn, wata cukrowa, stoiska Caritas, przy których będzie można lepiej poznać naszą działalność, animacje dla dzieci, a także konferencja Moniki i Marcina Gomułków „Początek Wieczności” oraz koncert zespołu Siewcy Lednicy. Warto podkreślić, że Dzień Dobra to nie tylko spotkanie naszych darczyńców, beneficjentów, pracowników i wolontariuszy, lecz również wspólna modlitwa i spotkanie z Panem Bogiem. Cała działalność Caritas wypływa z Ewangelii. Dlatego ważnym punktem wydarzenia będzie wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15 00 – mówi Gabriela Sadowska z Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Program wydarzenia

12.00 – rozpoczęcie, otwarcie stoisk, występy podopiecznych Caritas AL

14.15 – konferencja Moniki i Marcina Gomułków „Początek Wieczności”

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

16:00 – koncert zespołu Siewcy Lednicy

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..