Początek wieczności jest już teraz

Marcin podskórnie czuł, że Monika jest jego kobietą. Widział w niej jakieś dobro. Uwierzył, że wyciągnie go z bagna, w którym tkwił. Ona też w to uwierzyła. Ciągnęła go na niedzielną Mszę. Pokazywała Kościół, który się jej spodobał.

Znani są od kilku lat jako "Gomułeczki". Małżeństwo z dziewięcioletnim stażem i trójką dzieci jeździ po Polsce i mówi, jak wielkie rzeczy Pan im uczynił. W swoich wędrówkach bywali już w Lublinie, ale przyjadą znowu, by dać świadectwo podczas "Dnia dobra", organizowanego przez lubelską Caritas 13 kwietnia przed CSK.

Wiele lat temu ojciec Marcina, załamując ręce nad prowadzeniem się syna i jego lekkim podejściem do życia, zapytał go: "Z czego ty będziesz żył? Z miłości?". Wtedy brzmiało to niedorzecznie i ironicznie, a dziś Marcin tak właśnie może powiedzieć – jego rodzina żyje z miłości.

Wszystko zaczęło się od jednego filmu. Nagranie prezentujące ich ślub, które wrzucili do internetu dla swoich gości, zaczęło żyć własnym życiem. Zanim się zorientowali, kanał miał prawie 5 tysięcy obserwatorów, a film kilka tysięcy wyświetleń. Ludzie oglądali i pytali, skąd taka radość i wzruszenie? Szukali źródła i podglądali, jak zorganizować taki ślub. W tamtym momencie zdecydowali się zostać blogerami. Jakiś czas później zajęli się blogowaniem na pełny etat, założyli także swój sklep. Ich filmy i wpisy dotyczą głównie tematyki małżeństwa. To, co je wyróżnia, to budowanie na Panu Bogu i otwarte mówienie o tym, że bez Niego ich życie było klęską i porażką byłoby też małżeństwo.

Więcej opowiedzą o sobie w sobotę 13 kwietnia o 14.15.

Program Dnia Dobra

12.00 – rozpoczęcie, otwarcie stoisk, występy podopiecznych Caritas AL

14.15 – konferencja Moniki i Marcina Gomułków „Początek Wieczności”

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

16:00 – koncert zespołu Siewcy Lednicy

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..